Pasaulyje

2016.03.13 16:21

J. Kerry: Sirijos pareiškimai žlugdo taikos derybas

BNS2016.03.13 16:21

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sekmadienį pareiškė, kad Sirijos diplomatijos vadovo pareiškimai, jog prezidento Basharo al Assado pašalinimas iš posto prilygtų „raudonos linijos“ peržengimui, yra mėginimas sužlugdyti taikos procesą.

Kalbėdamas po Paryžiuje įvykusių derybų su sąjungininkais europiečiais, J. Kerry sakė, kad Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas savo komentarais „aiškiai mėgino sužlugdyti šį procesą ... aiškiai stengėsi pasiųsti atgrasančią žinią kitiems“.

„Nesikalbėsime su niekuo, kas nori diskutuoti apie prezidentavimą... Basharas al Assadas yra raudona linija“, – Sirijos diplomatijos vadovas šeštadienį sakė Damaske per spaudos konferenciją.

„Jeigu jie (opozicija) toliau laikysis šio požiūrio (kad reikia nuversti B. al Assadą), jiems nėra jokios priežasties atvykti į Ženevą“, – pridūrė jis.

Jungtinių Tautų palaikomos netiesioginės derybos, kurios prasidės pirmadienį Ženevoje, bus naujausios tarptautinės pastangos rasti sprendinį jau penkerius metus Siriją krečiančiam pilietiniam karui, nusinešusiam per 270 tūkst. žmonių gyvybių.

Vyriausybė ir pagrindinė opozicijos grupė – Aukštasis derybų komitetas (ADK) – sutiko dalyvauti šiame procese po to, kai jis įstrigo praeitą mėnesį.

ADK ne kartą sakė, kad B. al Assado pasitraukimas bus bet kokios sutarties išankstinė sąlyga, o opozicijos vyriausiasis derybininkas Mohammadas Alloushas irgi tvirtino, kad prezidentas turi pasitraukti, jeigu režimas nori per šias derybas susitarti dėl taikos.

„Manome, kad pereinamasis laikotarpis turėtų prasidėti nuo Basharo al Assado žlugimo arba mirties“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP Ženevoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt