Pasaulyje

2016.03.13 15:17

Graikija imasi papildomų priemonių dėl migrantų

ELTA2016.03.13 15:17

Graikija ėmėsi papildomų priemonių tam, kad tūkstančius prie Makedonijos sienos įsikūrusių migrantų apgyvendintų pabėgėlių stovyklose. Graikija baiminasi infekcijų protrūkio po to, kai dviem palapinėse gyvenantiems pabėgėliams buvo nustatytas hepatitas A, „Reuters“.

Graikijos pasienyje su Makedonija esančiame Idomeni miestelyje palapines įsirengė apie 12 tūkst. pabėgėlių, tarp jų tūkstančiai vaikų. Jie laukė, galimybės patekti į Makedoniją. Tačiau taip vadinamasis Vakarų Balkanų maršrutas užsidarė kai valstybės sugriežtino sienų kontrolę.

Graikų valdžia pabėgėliams dalino lankstinukus, raginančius juos persikelti į pabėgėlių centrus, užuot gyvenus purve ir palapinėse. Lankstinukai taip pat dalinami Graikijos uostose ir salose, siekiant atgrasinti migrantus nuo bandymų keliauti prie sienos su Makedonija. Lankstinukai parašyti arabų, persų ir puštūnų kalbomis.

Penktadienį į pabėgėlių stovyklas iš Idomeni pervežta 400 žmonių. Valdžios teigimu, ateinančiomis dienomis šis skaičius išaugs.

Tačiau kai kurie migrantai nusprendė likti Graikijos-Makedonija pasienyje ir palaukti, ką nelegalios migracijos klausimu nuspręs ES ir Turkijos atstovai. Jų susitikimas įvyks ateinantį ketvirtadienį ir penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.