Pasaulyje

2016.03.13 17:24

A. Merkel partijai prognozuojamas pralaimėjimas regionų rinkimuose

BNS 2016.03.13 17:24

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel partija atrodo nusiteikusi priimti neišvengiamą rinkėjų smūgį už nepopuliarią liberalią pabėgėlių politiką per sekmadienį vyksiančius svarbus regionų rinkimus, o dešiniojo sparno populistai „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) ruošiasi susirinkti įpykusių rinkėjų protesto balsus.

Daugiau negu 12 mln. rinkėjų gali pareikšti savo valią rinkdami regioninius parlamentus trijose žemėse: pietvakarinėse Badeno-Viurtembergo ir Reino krašto-Pfalco bei rytinėje Saksonijos-Anhalto žemėje.

Šie rinkimai yra didžiausi nuo tada, kai Vokietiją užplūdo precedento neturintis pabėgėlių srautas; jie daugelio laikomi referendumu dėl A. Merkel sprendimo atverti šalies duris žmonėms, bėgantiems nuo karo.

„Šie rinkimai labai svarbūs ... nes jie bus kaip lakmuso popierėlis ginčijamai vyriausybės politikai“ dėl pabėgėlių, prieš balsavimą naujienų agentūrai AFP sakė Diuseldorfo universiteto politologas Jensas Waltheris.

Prieš rinkimus surengtos apklausos rodė, kad palaikymas A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungai (CDU) ir jos koalicijos partnerei Socialdemokratų partijai (SPD) nusmuko, bet AfD nuolat stiprėjo ir tikriausiai sulauks rekordinės paramos visose trijose žemėse.

Prognozuojama, kad CDU rezultatai gali būti prasčiausi per daugelį metų, ypač tradicinėje šios partijos tvirtovėje Badene-Viurtemberge.

Ketvirtadienio vakarą visuomeninės televizijos ZDF paskelbti apklausos rezultatai rodė, kad krikščionių demokratų populiarumas nusmuko 10 procentinių punktų iki 29 procentų ir kad ji pirmąkart tapo mažiau palaikoma negu Žaliųjų partija. Tuo tarpu 11 proc. respondentų sakė palaikantys AfD.

CDU pagrindinis kandidatas pietvakarių regione Guido Wolfas pareiškė, kad laikotarpis prieš sekmadienį prasidėjusius rinkimus buvo „sunkiausia rinkimų kampanija“, kurią yra tekę organizuoti jo partijai.