Pasaulyje

2016.03.13 10:48

D. Trumpą varžovai sutriuškino Vajominge ir Vašingtone

BNS 2016.03.13 10:48

JAV prezidento rinkimų kampanijos favoritas respublikonų stovykloje Donaldas Trumpas šeštadienį skaudžiai pralaimėjo per pirminius balsavimus Vašingtone ir Vajominge, o šie rezultatai byloja, kad kova dėl teisės tapti šios partijos kandidatu aštrėja.

Ekscentriškas nekilnojamojo turto magnatas tebepirmauja nacionalinėse apklausose ir pagal jį palaikysiančių partijos delegatų skaičių, bet Floridos senatorius Marco Rubio lengvai jį įveikė per respublikonų bendruomenių sueigas JAV sostinėje.

Vašingtone M. Rubio surinko 37,3 proc., o Ohajo gubernatorius Johnas Kasichas – 35,5 proc. balsų, paskelbė JAV žiniasklaida. D.Trumpas liko trečias: jį palaikė tik 13,8 proc. rinkėjų.

M. Rubio užsitikrino 10 iš 19 delegatų, kuriuos į partijos nacionalinį suvažiavimą siųs Kolumbijos apygarda, o likę devyni palaikys J. Kasichą; D.Trumpas nepešė nei vieno.

Vašingtone triuškinamą daugumą sudaro demokratai, o respublikonų šalininkais registravosi tik 6 proc. rinkėjų. Ištikimi partijos šalininkai dieną laukė ilgose eilėse, kad galėtų atiduoti savo balsą.

Tuo tarpu vakarinėje Vajomingo valstijoje Teksaso senatorius Tedas Cruzas sutriuškino D.Trumpą, bendruomenių sueigose surinkęs 66,3 proc. balsų ir toli aplenkęs savo artimiausią varžovą M.Rubio, už kurį balsavo 19,5 procentų.

D.Trumpas ten liko trečias, sugraibęs vos 7,2 proc. balsų.

Pagal šiuos rezultatus, T. Cruzui tenka devyni delegatai, o M. Rubio ir D. Trumpui – po vieną. Dar vienas Vajomingo siunčiamas delegatas bus neįsipareigojęs palaikyti kurį nors pretendentą.

D.Trumpas supykdė daugelį Respublikonų partijos elito veikėjų, o milijonai dolerių, kuriuos nepriklausomi Politinių veiksmų komitetai (PAC) skiria neigiamoms reklamoms prieš šį pretendentą, atrodo pagaliau duodantys rezultatų.

Pastarieji balsavimų bendruomenių sueigose rezultatai buvo paskelbti kitą dieną po to, kai D.Trumpas atšaukė kampanijos renginį Čikagoje, prasiveržus smurtui, dėl kurio milijardierius kaltino protestuotojus, nors jo varžovai tikino, kad neramumus pakurstė paties D.Trumpo provokuojanti retorika.

Tuo tarpu Hillary Clinton laimėjo pirmose kada nors surengtose demokratų bendruomenių sueigose Šiaurės Marianų salose – JAV užjūrio teritorijoje atokiame Ramiojo vandenyno regione.

Buvusi valstybės sekretorė ten užsitikrino keturių delegatų palaikymą, o jos varžovas Vermonto senatorius Bernie`is Sandersas – dviejų, pranešė JAV žiniasklaida.

Bet to, T. Cruzas gavo vieną delegatą Guame, o kiti penki tos JAV valdomos salos Ramiajame vandenyne delegatai nebus įsipareigoję palaikyti kurį nors pretendentą, informavo televizija CNN.

Ateinantį antradienį vyks itin svarbūs pirminių rinkimų kampanijos balsavimai penkiose valstijose, siunčiančiose daug delegatų: Floridoje, Ilinojuje, Misūryje, Šiaurės Karolinoje ir Ohajuje.