Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.12 20:22

Sirijos sukilėliai numušė režimo pajėgų lėktuvą

BNS 2016.03.12 20:22

Viena Sirijos islamistų grupuotė šeštadienį numušė režimo pajėgų lėktuvą virš vieno kaimo centrinėje Hamos provincijoje, nurodė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija.

Vienos vyriausybę palaikančios grupės „Facebook“ paskyroje paskelbtame pranešime pripažįstama, kad naikintuvas MiG-21 nukrito prie Kafr Nabudos gyvenvietės, bet sakoma, kad priežastis buvo „techniniai gedimai“, ir neigiama, kad orlaivis buvo numuštas.

Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad islamistų grupuotės „Ahrar al Sham“ kovotojai paleido dvi raketas „žemė–oras“, nusitaikančias pagal orlaivio šilumos pėdsaką, į karo lėktuvą, skridusį virš Kafr Nabudos.

„Pirmoji raketa nepataikė, bet antroji smogė lėktuvui“, – naujienų agentūrai AFP sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, naikintuvas sudužo vyriausybės kontroliuojamoje teritorijoje, bet jo įgulos likimas tebėra nežinomas.

Provyriausybinėje „Facebook“ paskyroje sakoma, kad MiG-21 pilotas „sugebėjo saugiai katapultuotis“ ir buvo išgelbėtas Sirijos vyriausybės pajėgų.

Džihadistų grupuočių ir opozicijos kovotojai jau ne kartą yra numušę Damasko režimo karo lėktuvų.

2015 metų sausį džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ numušė vieną režimo karinį orlaivį virš Damasko provincijos; per tą incidentą žuvo pilotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi