Pasaulyje

2016.03.12 15:01

Sirijos vyriausybės delegatai Ženevoje opozicijos atstovų lauks tik vieną parą

BNS2016.03.12 15:01

Sirijos vyriausybės delegacija, atvykusi į trapias taikos derybas Ženevoje, opozicijos delegacijos lauks ne daugiau kaip 24 valandas , pareiškė šios šalies užsienio reikalų ministras šeštadienį.

„Mūsų delegacija išvyks į Ženevą rytoj... Mes lauksime 24 valandas ir, jeigu nieko ten nebus, tuomet mes grįšime“, – sakė per spaudos konferenciją Damaske Walidas Muallemas.

Jis reikalavo, kad opozicijos delegacija dalyvautų derybose Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, pašiepdamas juos dėl laiko leidimo „viešbučiuose per pastarąjį derybų ratą“.

„Priešingu atveju mes negaišime laiko“, – perspėjo W. Muallemas.

Pastarasis derybų ratas Ženevoje tarp vyriausybės ir pagrindinio opozicijos darinio, Aukštojo derybų komiteto (HNC), vasarį žlugo.

Anuomet HNC delegacija į Šveicariją atvyko pusantros paros vėliau už vyriausybinę ir dar dvi dienas laukė, kol ryžosi atvykti į JT būstinę.

Abi šios delegacijos sutiko dalyvauti naujame netiesioginių derybų rate Ženevoje nuo pirmadienio.

JT taikos pasiuntinys Staffanas de Mistura sakė, kad nuo šių derybų bus pradėtas skaičiuoti likęs laikas iki JT stebimų prezidento ir parlamento rinkimų, kuriuos sutarta surengti per 18 mėnesių.

Į tai W. Muallemas atsakė, kad S. de Mistura „neturi teisės“ aptarinėti būsimų prezidento rinkimų.

„Nei jis, nei kas nors kitas, kad ir kas bebūtų, neturi teisės aptarinėti prezidento rinkimų. Ši teisė priklauso tik Sirijos žmonėms“, – pareiškė Sirijos diplomatijos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt