Pasaulyje

2016.03.12 13:43

Luizianos ir Misisipės gyventojai stebi kylantį vandenį

BNS 2016.03.12 13:43

Luizianos ir Misisipės gyventojai šeštadienį vertina nuostolius po didžiulių liūčių, per kurią vanduo apsėmė kelius ir automobilius, nunešė tiltus ir privertė žmones bėgti iš namų.

Šios liūtys ir potvynis yra dalis meteorologinės sistemos, kuri paveikė Luizianą, Misisipę, Arkanzasą, Tenesį ir Alabamą. Vien Luizianoje žuvo mažiausiai trys žmonės.

Misisipėje, pasak pareigūnų, Hatisberge, Petale ir gretimuose rajonuose iki 1 tūkst. gyventojų namus galėjo užlieti patvinusi Lifo upė.

Luizianos Sent Tamanio parapijos pareigūnai penktadienį vakare paprašė žmonių, gyvenančių netoli dviejų upių, pagalvoti apie evakuaciją, nes tų upių vanduo dėl smarkių liūčių kyla iki „istorinių dydžių“.

Luizianos pietvakariuose ketvirtadienį vakare ir anksti penktadienį kai kur iškrito 10-15 colių (25-38 cm) lietaus ir kilo staigūs potvyniai.

Allenas DeWeese`as su savo 10-mečiu sūnumi gyveno stovyklavietėje „Land-o-Pines“ („Pušų žemė“) Kovingtone, kai pakilęs Čefankto upės vanduo sunaikino jo gyvenamąją automobilio priekabą.

„Šiuo metu ji vadinama „Ežerų žeme“, – pajuokavo jis, rūkydamas cigaretę Kovingtone įsteigtame pagalbos centre. Jo priekaba? „Ji sunaikinta. Po vandeniu“, – atsakė jis.

A. DeWeese`as planavo naktį praleisti tame centre. Dėl tolesnės ateities jis nebuvo tikras: „Spręsiu dėl kiekvienos dienos“.

Gretimoje Tangipahoa parapijoje šerifas Danielas Edwardsas sakė, kad dėl pakilusio vandens uždaryta beveik 50 kelių, evakuota apie 300-400 žmonių. Toliau į rytus, Vašingtono parapijoje, patvinusios upės ir upokšniai plačiai išsiliejo iš krantų.

Šiaurinėje Luizianoje liūtis šią savaitę atnešė kritulių nuo 15 iki 20 colių (38-50 cm).

Mike`as Steele`as, Gimtinės saugumo ir avarinės parengties tarnybos atstovas, penktadienį vakare sakė, kad dar per anksti teikti padarytos žalos vertinimus, kai apsemtų būstų ir evakuotų gyventojų skaičius „keičiasi kas minutę“.