Pasaulyje

2016.03.12 13:38

JAV: dingo povandeninis Šiaurės Korėjos laivas

15min.lt2016.03.12 13:38

Šią savaitę Šiaurės Korėja prarado ryšį su savo povandeniniu laivu, CNN patvirtino trys JAV pareigūnai.

JAV kariuomenė stebėjo Šiaurės Korėjos povandenines operacijas prie šios šalies rytinių krantų, kai vienas laivas staiga sustojo. JAV palydovai, lėktuvai ir laivai slapta kelias dienas stebėjo Šiaurės Korėjo karinio jūrų laivyno pastangas surasti dingusį laivą.

JAV pareigūnai nėra tikri, kas nutiko laivui – jis paskendo ar nudreifavo tolyn. Jų nuomone, laive tikriausiai įvyko koks nors gedimas pratybų metu.

Įtampa Korėjos pusiasalyje neslūgsta. Šiemet Šiaurės Korėja paskelbė atlikusi branduolinius bandymus. Į juos JAV ir Pietų Korėja atsakė didžiausiomis kada nors surengtomis bendromis karinėmis pratybomis. Jose dalyvauja apie 17 tūkst. JAV karinio personalo ir 300 tūkst. Pietų Korėjos karių.

Pchenjanas tuomet ėmė grasinti „prevenciniu ir puolamuoju branduoliniu smūgiu“. Kim Jong Unas aiškina, kad jo šalis turi branduolinių galvučių, kurias bet kada galima būtų panaudoti.

Ketvirtadienį Seulas pranešė, kad Šiaurės Korėja į jūrą paleido dvi trumpojo nuotolio raketas. Tądien Pchenjanas taip pat paskelbė, kad visi susitarimai dėl abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo ir verslo mainų yra nebegaliojantys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.