Pasaulyje

2016.03.12 10:42

JAV: FTB dalyvauja tiriant M. Lesino mirties aplinkybes

ELTA 2016.03.12 10:42

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) dalyvauja tiriant buvusio Rusijos spaudos ir informacijos ministerijos vadovo Michailo Lesino mirties Vašingtone aplinkybes. Tai penktadienį žurnalistams pranešė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

„Ši mirtis yra Vašingtono policijos valdybos tyrimo objektas. Kaip aš suprantu, FTB taip pat dalyvauja“, – sakė J. Ernestas. Jis pridūrė, kad neturi papildomos informacijos šioje byloje.

Amerikos teismo medicinos ekspertai ir policija ketvirtadienį pranešė, kad M. Lesinas mirė nuo smūgių buku daiktu į galvą. Be to, traumų rasta ant jo kaklo, liemens, rankų ir kojų.

Buvusio ministro lavonas buvo aptiktas 2015 metų lapkričio 5 d. Vašingtono viešbutyje „Dupont Circle Hotel“. Tada buvo pranešta, kad M. Lesino mirties priežastis – širdies priepuolis.

Nuo 2013 metų rudens iki 2015 metų sausio M. Lesinas vadovavo holdingui „Gazprom-Media“. Jis paliko savo postą „dėl šeiminių aplinkybių“. 2005 metais M.Lesino, kuris tuo metu buvo Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas, iniciatyva buvo įkurtas televizijos kanalas „Russia Today“. Nuo 1999 iki 2004 metų jis vadovavo Spaudos ir informacijos ministerijai.