Pasaulyje

2016.03.12 09:34

ES pratęsė sankcijas 146 Rusijos ir Ukrainos piliečiams

ELTA2016.03.12 09:34

Europos Sąjunga (ES) paskelbė sprendimą pusmečiui, iki rugsėjo 15 d., pratęsti sankcijas 146 Rusijos ir Ukrainos piliečiams bei 37 organizacijoms. Atitinkami normatyviniai aktai publikuojami šeštadienį ES oficialiame leidinyje.

„Atsižvelgiant į grėsmę Ukrainos teritorijos vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei, sprendimas turi būti pratęstas šešiems artimiausiems mėnesiams. Jis įsigalios kitą dieną po paskelbimo Oficialiame leidinyje“, – sakoma dokumente.

Jame pažymima, kad dėl mirties iš juodojo sąrašo išbraukti trys žmonės. Tai Krymo visuomenės rūmų narys Jurijus Žerebcovas, Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vyriausiosios žvalgybos valdybos viršininkas Igoris Sergunas ir vadinamosios Luhansko liaudies respublikos liaudies milicijos kazokų pulko vadas Pavelas Dremovas.

Sprendimas pratęsti juodojo sąrašo galiojimą buvo priimtas be svarstymo kovo 10 d.

Pastarąjį kartą juodasis sąrašas Rusijai buvo pratęstas pusmečiui 2015 metų rugsėjį. Tada jame buvo 149 žmonės – Rusijos pareigūnai, politikai, verslininkai ir kariškiai, taip pat beveik visi vadinamųjų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų vadovybės nariai.

Į sąrašą įtrauktiems fiziniams asmenims draudžiama įvažiuoti į ES šalis, jų aktyvai Bendrijos teritorijoje turi būti įšaldyti.

Be to, iki 2016 metų liepos 31 d. galioja apribojimai, ES taikomi kai kuriems Rusijos ekonomikos sektoriams.