Pasaulyje

2016.03.11 23:24

Pradingo Zimbabvės diktatorius

15min.lt 2016.03.11 23:24

Zimbabvėje kilo nerimas dėl 92-ejų šalies vadovo. Buvo pranešta, kad 36 metus šalį valdantis Robertas Mugabe išvyko į Indiją, tačiau nuo to laiko jo niekas nematė, rašo „Newsweek“.

Šalies žiniasklaida pranešė, kad ilgiausiai pasaulyje šalies vadovu esantis R.Mugabe pirmadienį išvyko į Naujajį Delį, į Pasaulio kultūros forumą. Šis forumas prasidėjo penktadienį.

Tačiau kur iš tikrųjų yra R. Mugabe – neaišku. Trečiadienį buvo paskelbta apie atšauktą jo kelionę į forumą. Atstovas spaudai aiškino, kad taip padaryta dėl „esminių protokolo ir saugumo reikalavimų nepakankamumo“. Jis tikino, kad Zimbabvės vadovas namo grįš po kelių dienų.

Visgi atrodo, kad R. Mugabe dar negrįžo. Prasidėjo spekuliacijos, kad jis nuvyko į Singapūrą. Ten jis jau anksčiau yra gydytas.

„WikiLeaks“ nutekinti JAV diplomatų susirašinėjimai 2011 m. atskleidė, kad R. Mugabei – prostatos vėžys. Nėra žinoma, ar Zimbabvės vadovas vis dar jį gydosi.

Zimbabvės aukštojo mokslo ministras Jonathanas Moyo „Twitter“ tinkle stojo aiškinti, kad R. Mugabe išvis nebuvo nuvykęs į Indiją – kelionė atšaukta dar prieš tai. Tačiau dar daugiau mistikos pridėjo jo žinutė, kurioje jis patvirtino, kad prezidento nėra šalyje.

R. Mugabei nesant šalyje, prezidento pareigas eina viceprezidentas Emmersonas Mnangagwa. Kalbama, kad jis nesutaria su prezidento žmona Grace, kuri taip pat nori tapti šalies vadove. R. Mugabe neseniai pareiškė, kad gyvens iki 100 metų ir trauktis iš prezidento pareigų neketina.