Pasaulyje

2016.03.11 15:06

Rusija ir Kinija ragina Šiaurės Korėją nutraukti branduolinę programą

ELTA2016.03.11 15:06

Rusija ir Kinija penktadienį kreipėsi į Šiaurės Korėją pareikšdamos, kad jos branduolinės plėtros ambicijos yra nepriimtinos bei paragino Pchenjaną paisyti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos, draudžiančios balistinių raketų bandymus, skelbia „Reuters“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas ir Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi ėmė spausti Šiaurės Korėją po to, kai ši nepaisydama JT įspėjimų į jūrą paleido dvi trumpojo nuotolio raketas.

Pasak Kinijos diplomatijos vadovo, Šiaurės Korėja turėtų besąlygiškai laikytis JT rezoliucijos.

Pchenjanas turi daugybę trumpojo nuotolio raketų, o dabar šalis ėmė kurti pradėjo ilgojo nuotolio ir tarpkontinentines raketas.

Ankstyvą penktadienį Šiaurės Korėjos naujienų agentūra pranešė, kad šalies lyderis lyderis Kim Jong Unas įsakė atlikti daugiau branduolinių ginklų bandymų.

Kalbėdamas apie augančias Pchenjano branduolines ambicijas Kinijos užsienio reikalų ministras teigė, kad tokiems planams turi būti padarytas galas.

„Mes turime užkirsti kelią tolesniems branduolių ginklų kūrybai Šiaurės Korėjoje“, – sakė ministras.

Savo ruožtu S. Lavrovas sakė, kad Maskva Šiaurės Korėjos veiksmus laiko neatsakingais. Anksčiau Rusija buvo artima komunistinės Korėjos sąjungininkė, tačiau S. Lavrovo žodžiai rodo, kad laikai pasikeitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.