Pasaulyje

2016.03.11 14:18

Paaiškėjo, kaip JAV žuvo Kremliui artimas veikėjas M. Lesinas

BNS2016.03.11 14:18

Rusijos žiniasklaidos magnatas ir buvęs Kremliaus padėjėjas Michailas Lesinas, kuris praeitais metais buvo rastas negyvas viename Vašingtono viešbutyje, mirė nuo smūgio buku daiktu į galvą, ketvirtadienį paskelbė dienraštis „The Washington Post“.

Laikraštis, remdamasis JAV sostinės teismo medicinos tyrėjų biuro informacija, nurodė, kad tam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimam veikėjui taip pat buvo sužeistas kaklas, liemuo ir galūnės.

M. Lesinas, padėjęs įkurti anglų kalba transliuojančią Rusijos televiziją RT, buvo rastas negyvas lapkritį, būdamas 57 metų.

Naujausios išvados prieštarauja Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimams, kad buvęs žiniasklaidos reikalų ministras mirė nuo širdies smūgio.

„The Washington Post“ citavo Vašingtono policijos atstovą Dustiną Sternbecką, kuris sakė, kad ši byla tebetiriama.

Pareigūnas atsisakė nurodyti, ar teismo medicinos tyrimo išvados rodo, kad M. Lesinas tapo nusikaltimo auka.

M. Lesinas buvo prieštaringai vertinamas veikėjas, kaltintas varžęs žiniasklaidos laisvę Rusijoje.

Jis buvo Rusijos spaudos, televizijos ir radijo ministras 1999–2004 metais, o vėliau dirbo Kremliaus padėjėju. 2013-aisiais jis stojo prie valstybinės žiniasklaidos milžinės „Gazprom-Media Holding“ vairo ir prižiūrėjo Rusijos liberalios pakraipos radijo „Echo Moskvy“ veiklą.

Tačiau 2014-aisiais jis pasitraukė iš to posto – esą dėl padėties šeimoje

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksti penktadienį paskelbė „Facebook“ pranešimą, kad šalies ambasada Vašingtone kelis kartus teiravosi apie M. Lesino mirties tyrimą, bet niekada negavo jokio atsakymo.

„Laukiame, kad Vašingtonas pateiks mums atitinkamos informacijos ir oficialių duomenų apie tą tyrimą“, – rašė M. Zacharova

Atstovė pridūrė, kad Rusija pasiųs Jungtinėms Valstijoms prašymą suteikti „tarptautinę teisinę pagalbą“, jeigu bus patvirtinta žiniasklaidos paskelbta informacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt