Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.10 23:35

BMW atsiprašo: kolaboravo su naciais ir prievarta vertė dirbti 50 tūkst. kalinių

15min.lt 2016.03.10 23:35

Vokiečių automobilių gamintoja BMW pripažino, kad trečiajame ir ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo nacių ginklų pramonės tiekėja. Išaugus BMW variklių paklausai, BWM priverstinai įdarbino darbininkus, kalinius ir nuteistuosius iš koncentracijos stovyklų, rašo „The Independent“.

„Mes labai apgailestaujame dėl šių darbuotojų kančios ir likimo“, – BMW paskelbė savo tinklalapyje 100-ojo savo gimtadienio dieną.

Quandtų šeima, kuri yra didžiausia BMW akcininkė nuo 1960 metų, apie bendrovės vaidmenį nacių eros metu prabilo 2007 metais, tuomet buvo išleista nepriklausoma 1,2 tūkst. puslapių studija. Ji buvo publikuota po to, kai televizijos dokumentinių filmų kūrėjai fragmentiškai užsiminė apie bendrovės veiklą praėjusiame amžiuje.

BMW toje studijoje nebuvo minima, tačiau ji parodė, kad Guntheris Quandtas su sūnumi Herbertu noriai kolaboravo su naciais – priverstinai įdarbino 50 tūkst. darbininkų ginklų gamyklose. Maždaug po 80 vergų mirdavo kiekvieną mėnesį Quandtų šeimos fabrikuose, ne vienam įvykdyta mirties bausmė.

„Su mumis elgėsi labai blogai, mus plakė, turėjome gerti išviečių vandenį“, – pasakojo Takis Mylopoulos, dirbęs gamykloje Hanoveryje Antrojo pasaulinio karo metu.

1999 metais BMW tapo vieta iš įkūrėjų fondo, skirto buvusių priverstinių darbuotojų žalai atlyginti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi