Pasaulyje

2020.12.19 08:49

Naujausia informacija. JK griežtina suvaržymus, siekdama išvengti naujos atmainos koronaviruso išplitimo

atnaujinta 23.20
BNS, ELTA2020.12.19 08:49

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas paskelbė, kad Londono ir pietryčių Anglijos gyventojai negalės išeiti iš namų be būtino reikalo, siekiant sulėtinti naujos, labiau užkrečiamos koronaviruso atmainos plitimą.

Naujos atmainos koronavirusas „atrodo persiduodantis reikšmingai lengviau“, per televiziją sakė B. Johnsonas. Jis paliepė nuo sekmadienio įvesti naujus suvaržymus Londone ir pietryčių Anglijoje – šiame regione galios „ketvirtojo lygio taisykles“, „šių regionų gyventojai privalo likti namuose“ mažiausiai iki gruodžio 30 dienos.

Jis paliepė nuo sekmadienio įvesti naujus suvaržymus Londone ir pietryčių Anglijoje – šiame regione galios „ketvirtojo lygio taisykles“, „šių regionų gyventojai privalo likti namuose“ mažiausiai iki gruodžio 30 dienos.

Tokiu būdu siekiama sulėtinti naujausio koronaviruso sklaidą teritorijose, kur jis dar neišplito.

Naujosios priemonės reiškia, kad apie trečdalis Anglijos gyventojų per Kalėdas negalės keliauti ir susitikti su kitais žmonėmis.

Praeitą savaitę B. Johnsonas sakė, kad „atšaukti Kalėdas“ uždraudžiant šeimų susitikimus būtų „nežmoniška“, bet ragino žmones apsiriboti mažais sambūriais.

„Su labai sunkia širdimi privalau jums pasakyti, kad Kalėdų negalėsime tęsti kaip planuota“, – kreipdamasis į tautą kalbėjo B. Johnsonas.

Šį mėnesį Britanijoje kasdien registruojamų užsikrėtimo ir COVID-19 pacientų hospitalizacijos atvejų gausėjo.

„Virusas įsibėgėjo, jis juda sparčiai, ir tai neišvengiamai veda prie staigaus hospitalizacijos atvejų gausėjimo“, – sakė vyriausybės vyriausiasis mokslo patarėjas Patrickas Vallance'as .

Šeštadienį buvo pranešta apie Jungtinėje Karalystėje per parą užregistruotus 27 052 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus – šiek tiek mažiau nei penktadienį.

Londone ir kituose paveiktuose regionuose, įskaitant Kentą, Bakingamšyrą ir Berkšyrą bus uždarytos ne pačių būtiniausių prekių parduotuvės, sporto klubai, kino teatrai, boulingo klubai, lošimo namai, kirpyklos ir manikiūro salonai.

Viešose vietose lauke bus leidžiama susitikti ne daugiau kaip dviem žmonėms iš skirtingų namų ūkių.

Izraelio premjeras pasiskiepijo „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina nuo koronaviruso.

61-erių Benjaminas Netanyahu tai padarė tiesioginiame televizijos eteryje. Kartu su sveikatos ministru jie tapo pirmaisiais paskiepytais Izraelio piliečiais.

Taip siekiama parodyti pavyzdį ir paskatinti kitus šalies gyventojus. Pareigūnų teigimu, Izraelio visuomenės vakcinavimas turėtų būti pradėtas ateinančią savaitę.

Pirmiausia bus skiepijami vyresni kaip 60-ies metų.

JK patvirtino, kad naujoji šalyje nustatyta COVID-19 atmaina gali plisti sparčiau

Anglijos vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Chrisas Whitty šeštadienį patvirtino, nauja koronaviruso atmaina, aptikta šalyje, gali plisti sparčiau, todėl paragino visuomenę išlikti budresne siekiant sustabdyti viruso plitimą.

Ch. Whitty teigė, kad Londonas jau informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie padarytas išvadas.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas pirmadienį pranešė, kad mokslininkai Pietų Anglijoje nustatė „naują atmainą“, kuri gali lemti spartesnį infekcijos plitimą.

Šį mėnesį Didžiojoje Britanijoje padaugėjo COVID-19 užkrato ir hospitalizavimo atvejų, o ministras pirmininkas Borisas Johnsonasšeštadienio popietę turėtų dalyvauti spaudos konferenciją, skirtą padėčiai aptarti.

Pranešama, kad artėjant Kalėdoms ministras pirmininkas gali paskelbti naujus kelionių Londono regione ir pietryčių Anglijoje apribojimus.

„Dėl spartaus naujosios atmainaus plitimo, preliminarių modeliavimo duomenų ir sparčiai didėjančio sergamumo pietryčiuose, [Vyriausybei patarianti ekspertų grupė] daro prielaidą, kad minėta atmaina gali plisti greičiau“, – teigė Ch. Whitty.

„Informavome PSO“, – pranešė jis ir pridūrė: „Nėra jokių įrodymų, leidžiančių manyti, kad naujoji atmaina sukelia didesnį mirtingumą arba kad ji daro įtaką vakcinoms ir gydymui, nors bus atliekami tyrimai, siekiant tuo įsitikinti.“

Ch. Whitty įspėjo, kad, remiantis naujai surinktais įrodymais, „kaip niekad svarbu“ visuomenei daryti viską, kas įmanoma, kad sumažėtų viruso perdavimas.

Penktadienį JK vyriausybė pranešė apie 28 507 naujus COVID-19 užkrato atvejus per parą. Praėjusią savaitę užkrato atvejų skaičius išaugo 40,9 proc., palyginti su savaite anksčiau.

Jungtinėje Karalystėje bendras užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 1,98 milijono.

Po Kalėdų Velse ir Šiaurės Airijoje vėl bus įvestas karantinas.

B. Johnsonas neatmeta ir karantino Anglijoje galimybę, nors penktadienį pažymėjo: „Labai tikimės, kad pavyks išvengti kažko panašaus".

„Visgi realybė yra ta, kad per pastaruosius keletą savaičių infekcijos lygis labai išaugo“, – teigė jis.

Italijoje Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu įsigalios nauji apribojimai

Italijoje šeštadienį paskelbtas vyriausybės dekretas, numatantis, kad Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu vienoje labiausiai pasaulyje nuo COVID-19 nukentėjusių šalių bus įvesti nauji apribojimai.

Įvedus naująsias priemones, kurias penktadienį vakarą jau paskelbė premjeras Giuseppe Conte ir kurios galios nuo pirmadienio iki sausio 6 dienos, visa šalis bus klasifikuojama kaip „raudonoji zona“ – tai reiškia aukščiausią apribojimų lygį.

Gyventojams bus leidžiama palikti namus tik kartą per parą aplankyti draugų ar giminaičių, o judėjimas tarp regionų bus uždraustas.

Nuo gruodžio 24 dienos nedirbs barai ir restoranai.

„Mūsų ekspertai baiminasi, kad per Kalėdas infekcijos kreivė padidės“, – įspėjo G. Conte.

Premjeras pripažino, kad vyriausybė neturi galimybių užtikrinti, jog priemonių būtų laikomasi, tačiau paprašė italų laikytis apribojimų dėl žmonių, su kuriais susitinkama, skaičiaus, o namuose nepriimti daugiau nei dviejų suaugusių svečių.

Maisto parduotuvės, kirpyklos, vaistinės, tabako parduotuvės ir skalbyklos, taip pat knygynai galės veikti.

G. Conte nurodė, kad karantinas bus sušvelnintas gruodžio 28, 29, 30 dienomis, taip pat sausio 4 dieną, kai parduotuvės galės veikti iki 21 val. vietos laiku ir žmonėms bus leista laisvai judėti.

JAV suteikė leidimą platinti „Moderna“ vakciną nuo COVID-19

Jungtinės Valstijos penktadienį suteikė leidimą bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo COVID-19 vartoti esant ekstremaliajai padėčiai dėl koronaviruso pandemijos, šaliai kovojant su nauja šios ligos banga, per dieną nusinešančia daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių gyvybių.

Tik 60 proc. estų sutiktų skiepytis nuo COVID-19

Estų noras pasiskiepyti nuo koronaviruso neauga ir išlieka ties maždaug 60 proc., skelbia Estijos socialinių reikalų ministerija.

Tačiau ekspertai pažymi, kad tam, jog būtų galima grįžti į prieškrizinę padėtį, nuo COVID-19 turėtų pasiskiepyti daugiau šalies gyventojų, rašo err.ee.

Ketinančių skiepytis gyventojų skaičius nesikeičia trečią mėnesį – tiek pat laiko jau yra vykdomos ir atitinkamos vyriausybės apklausos.

Nors estai apskritai pasitiki vakcinomis ir nuo kitų ligų 2019 metais visos šalies mastu buvo pasiskiepiję daugiau nei 93 proc. gyventojų, šįsyk nerimaujama dėl COVID-19 vakcinos. Žmonės sunerimę dėl galimo šalutinio poveikio, nes skiepas buvo sukurtas per itin trumpą laiką.

Remiantis apklausos duomenimis, 17 proc. estų neturėjo nuomonės apie naująsias vakcinas nuo koronaviruso.

Iš apklaustų respondentų 24 proc. teigia, kad nesiskiepytų. Tarp tokią nuomonę turinčių žmonių net 15 proc. nepasitiki vakcina nuo COVID-19. Dar 6 proc. nemano, kad skiepytis šiuo atveju yra būtina, o 3 proc. griežtai pasisakė prieš bet kokias vakcinas.

Baltarusijoje – per 1,9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, aštuoni pacientai mirė

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatytas 1 931 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis ir mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtinta 1 917 naujų COVID-196 atvejų.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 171 579. Ministerijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 316.

Iš gydymo įstaigų per parą buvo išrašyti 2 037 pacientai, bendras ligoninėse gydytų ir išrašytų COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 149 353.

Kremlius tikisi, kad bus paskiepyta 60 proc. rusų, o pandemija baigsis iki pavasario

Pasak Rusijos federalinės vartotojų teisių apsaugos ir žmogaus gerovės priežiūros tarnybos vadovės Annos Popovos, tikimasi, kad koronaviruso pandemija šalyje baigsis iki pavasario.

„Ji galėtų baigtis iki pavasario, o, jeigu visi pasistengsime, ir dar anksčiau. Tai priklausys nuo kiekvieno mūsų“, – duodama interviu TV kanalui „Rossiya 1“ kalbėjo pareigūnė.

Tam pačiam TV kanalui kalbėjęs sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraško teigė, kad Rusijos valdžia planuoja, jog nuo COVID-19 bus paskiepyti maždaug 60 proc. šalies gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios virusu visame pasaulyje užsikrėtė jau beveik 76 mln. žmonių ir mirė daugiau nei 1,6 mln. Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje susirgo 2 mln. 819 429 gyventojai, iš kurių 50 347 mirė.

Latvijoje – 870 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 pacientų

Latvijoje per pastarąją parą patvirtinta 870 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 18 anksčiau užsikrėtusių pacientų, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 892 naujus COVID-19 atvejus, o ketvirtadienį ir trečiadienį buvo fiksuojami rekordiniai užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugiai – 1 040 ir 1 023 nauji COVID-19 atvejai.

Iki šiol Latvijoje mirė 427 užsikrėtusieji koronavirusu.

Per praėjusią parą šalyje buvo atlikti 10 057 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 8,7 proc. buvo teigiami. Kai šis skaičius yra didesnis nei 4 proc., viruso plitimas laikomas greitu ir nekontroliuojamu. Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje siekia 495,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Bendras Latvijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 30 297.

Per pastarąją parą dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti 109 žmonės, dar 114 pasveikusių pacientų buvo išrašyti. Šiuo metu ligoninėse gydomi 848 koronavirusu užsikrėtę pacientai; 52 iš jų būklė sunki.

Lenkijoje – beveik 11,3 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 483 užsikrėtusieji

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 11 267 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 483 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas šeštadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 11 013 naujų koronavirusinės infekcijos atvejus ir 426 pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 1 194 110 užsikrėtimo atvejų ir kad 25 254 užsikrėtę žmonės mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 18 342 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 695 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 927 723 žmonės, iš jų 12 147 – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Estijoje nustatyti 561 naujas COVID-19 atvejis, du užsikrėtusieji mirė

Talinas, gruodžio 19 d. (BNS). Estijoje per praėjusią parą atlikus 5 942 testus patvirtintas 561 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis ir mirė du anksčiau užsikrėtę pacientai, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 505,88 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Oficialiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtint 20 219 COVID-19 atvejų ir mirė 170 žmonių.

Šeštadienį ryte pranešta, kad Estijos ligoninėse gydomi 331 koronavirusu užsikrėtęs pacientas, iš jų 17-ai buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusių pacientų skaičius padidėjo iki 13 448.

Rusijoje – 28,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 585 užsikrėtusieji

Rusijoje per praėjusią parą užfiksuoti 28 209 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 525 anksčiau užsikrėtę pacientai, rodo šeštadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Penktadienį buvo skelbta apie 28 552 per parą nustatytus naujus užsikrėtimo atvejus. Iki šiol didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis buvo fiksuotas gruodžio 6-ąją, kai buvo patvirtinti 29 039 užsikrėtimo atvejai.

Didžiausias sergamumas išlieka Maskvoje – per parą sostinėje nustatyti 6 459 COVID-19 atvejai ir mirė 74 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje testais patvirtinta 2 819 429 COVID-19 atvejai, 50 347 užsikrėtusieji mirė, 2 254 742 pasveikę pacientai išrašyti iš gydymo įstaigų, iš jų 26 109 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje žinoma 514 340 aktyvių koronavirusinės infekcijos atvejų.

Dar viena vakcina

JAV tapo pirmąja šalimi, patvirtinusia „Moderna“ vakciną, suleidžiamą dviem dozėmis. Šis preparatas yra jau antri Jungtinėse Valstijose patvirtinti skiepai nuo koronavirusinės infekcijos – anksčiau buvo suteiktas leidimas platinti vakciną, sukurtą bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“.

„Dabar, turint galimybę naudoti dvi vakcinas COVID-19 prevencijai, FDA (Maisto ir vaistų administracija) atliko dar vieną itin svarbų žingsnį kovoje su šia pasauline pandemija“, – sakė FDA vadovas Stephenas Hahnas.

Prezidentas Donaldas Trumpas, ne kartą prisiėmęs nuopelnus už spartų vakcinų kūrimą, per „Twitter“ parašė“: „Sveikinimai – „Moderna“ vakcina dabar jau prieinama!“

Lapkritį prezidento rinkimus laimėjęs Joe Bidenas, sausį perimsiantis Baltuosius rūmus, irgi pagyrė šią žinią kaip „dar vieną laimėjimą“ kovoje su virusu.

Visgi jis perspėjo apie „priešakyje laukiančius didžiulius iššūkius, įskaitant gamybos ir platinimo išplėtimą, taip pat milžinišką uždavinį – paskiepyti šimtus milijonų amerikiečių“.

Meharry medicinos koledžo prezidentas Jamesas Hildrethas, vienas iš FDA sušauktos ekspertų komisijos vakcinų patvirtinimo klausimams narių, ketvirtadienį sakė, kad „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ skiepų sukūrimas greičiau nei per metus nuo naujojo koronaviruso pirmojo protrūkio yra „nepaprastas pasiekimas“.

„Pfizer-BioNTech“ vakcina Jungtinėje Karalystėje buvo patvirtinta gruodžio 2-ąją, o vėliau jos platinimui pritarė kelios kitos šalys, įskaitant praeitą savaitę tai padariusias Jungtines Valstijas. Kinija ir Rusija taip pat išleido savas vakcinas, bet jos buvo patvirtintos dar nebaigus galutinių klinikinių tyrimų.

Vien Jungtinėse Valstijose užsikrėtę koronavirusu mirė daugiau kaip 310 tūkst. žmonių. Žiemą šalį apėmė nauja didelė COVID-19 epidemijos banga; šiuo metu JAV ligoninėse gydoma beveik 115 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių, rodo tinklalapio „COVID Tracking Project“ duomenys.

Milijonai dozių „Moderna“ vakcinos turėtų būti pradėtos skirstyti šalyje jau savaitgalį iš šaldomų sandelių prie Memfio ir Luisvilio. Šiam procesui vadovaus logistikos bendrovė „McKesson“.

Iš sandėlių vakcina bus išvežiojama po visą šalį, bendradarbiaujant su siuntų tarnybomis „FedEx“ ir UPS.

Ukrainoje – 11,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 213 pacientų mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 11 742 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir mirė 213 anksčiau užsikrėtusių pacientų, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Penktadienį buvo skelbta apie 12 360 patvirtintų naujų užsikrėtimo atvejų ir 260 pacientų mirtį.

M. Stepanovas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad per pastarąją parą buvo hospitalizuoti 2 865 koronavirusu užsikrėtę asmenys, dar 13 314 pacientų pripažinti pasveikusiais.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti 956 123 koronavirusinės infekcijos atvejai, 574 536 pacientai pasveiko.

Bendras šalyje mirusių COVID-19 pacientų skaičius išaugo iki 16 469.

Slovakijos premjerui Matovičiui nustatyta COVID-19

Slovakijos premjeras Igoris Matovičius penktadienį pranešė, kad jam buvo nustatyta koronavirusinė infekcija, praėjus savaitei po dalyvavimo Europos Sąjungos viršūnių susitikime Briuselyje.

Manoma, kad per tą patį renginį koronavirusą susigriebė ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Pastarajam paskelbus apie savo teigiamą COVID-19 testą, virtinė Europos lyderių ir aukšto rango Prancūzijos pareigūnų turėjo izoliuotis.

„Šiandien esu vienas iš jūsų“, – per „Facebook“ parašė I. Matovičius, pridėjęs ekrano nuotrauką, kurioje matyti žinutė su jo testo rezultatu.

„Ketinau per Kalėdas padėti ligoninėje. Dabar mano planai truputį kitokie“, – pridūrė 47 metų premjeras.

Vyriausybės spaudos tarnyba naujienų agentūrai AFP sakė, kad I. Matovičiui COVID-19 buvo nustatyta ketvirtadienį ir kad jis nuo tada atšaukė visus savo renginius.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad vyriausybė paragino pasitikrinti visus ministrus ir valstybės sekretorius.

Vicepremjerė Veronika Remišova ir gynybos ministras Jaroslavas Nadis vėliau pranešė, kad jie irgi užsikrėtė.

E. Macronas ir I. Matovičius papildė virtinę valstybių ir vyriausybių vadovų, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija. Tarp jų taip pat yra Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Nuo pandemijos pradžios Slovakijoje užregistruota daugiau kaip 146 tūkst. patvirtintų COVID-19 atvejų. Ketvirtadienį buvo skelbta, kad per parą šalyje buvo nustatyta beveik 4 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Koronavirusas 5,4 mln. gyventojų turinčioje šalyje pareikalavo jau daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių gyvybių, įskaitant 62 aukas, apie kurias buvo pranešta ketvirtadienį.

Šeštadienį Slovakijoje įsigalioja sugriežtintos karantino priemonės, įskaitant nebūtinų prekių parduotuvių uždarymą nuo 17 val. vietos laiku. Slovakų taip pat prašoma be svarbių priežasčių neiti iš namų.

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalis pirmąsias vakcinos nuo COVID-19 siuntas gaus gruodžio 26-ąją ir pradės skiepijimą tą pačią arba kitą dieną.