Pasaulyje

2016.03.10 08:41

IS vadeiva liko gyvas per JAV aviacijos smūgį

BNS2016.03.10 08:41

Vienas iš įtakingiausių džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų Omaras al Shishani, dar žinomas kaip Omaras Čečėnas, buvo „sunkiai sužeistas“ per neseniai įvykdytą JAV aviacijos smūgį Sirijos šiaurės rytuose, bet nežuvo, trečiadienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija, kai vienas JAV pareigūnas nurodė, kad tas vadeiva „tikriausiai žuvo“.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad jos šaltiniai patvirtino, jog kovo 4-ąją surengto smūgio taikinys iš tikrųjų buvo džihadistų automobilių kolona ir kad tąsyk žuvo O. al Shishanio asmens sargybiniai, o jis pats „buvo sunkiai sužeistas“.

„Jis nemiręs“, – sakė naujienų agentūrai AFP SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

„Jis buvo išvežtas iš al Hasakos provincijos į ligoninę ar Rakos provincijoje, kur jį gydė džihadistas gydytojas, kilęs iš Europos“, – pridūrė R. A. Rahmanas.

Jungtinės Valstijos nepaskelbė, kad O. al Shishani žuvo, bet vienas JAV pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė, kad tas kovotojų vadas „tikriausiai žuvo“ per smūgį, kuriame dalyvavo Amerikos karo lėktuvai ir bepiločiai aparatai. Per tą antskrydį žuvo dar 12 kitų IS kovotojų.

JAV pareigūnas sakė, kad O. al Shishani yra „ISIL gynybos sekretoriaus atitikmuo“, vartodamas kitą šios grupuotės akronimą.

O. al Shishani yra vienas iš labiausiai Vašingtono ieškomų IS lyderių – už jį yra pasiūlyta 5 mln. dolerių premija.

Kovo 4 dieną surengti smūgiai įvyko netoli al Šadadi – miesto Sirijos šiaurės rytuose, kurį praeitą mėnesį iš IS atkovojo vietos pajėgos, palaikančios JAV vadovaujamą koaliciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.