Pasaulyje

2016.03.10 08:08

Brazilijos prokurorai apkaltino eksprezidentą pinigų plovimu

BNS2016.03.10 08:08

Brazilijos prokurorai trečiadienį pateikė kaltinimus dėl pinigų plovimo buvusiam prezidentui Luizui Inacio Lulai da Silvai, žyminčius dramatišką posūkį antikorupciniame vajuje, grasinančiame sužlugdyti vyriausybę.

Itin įtakingas kairiųjų pažiūrų lyderis kaltinimas nuslėpęs, kas yra prabangių apartamentų viename pajūrio kurorte San Paulo valstijoje tikrasis savininkas, sakė vienas šaltinis San Paulo prokuratūroje.

„Jis kaltinamas nuslėpęs turtą, susijusį su trigubais apartamentais Gvaružoje, – naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis, pageidavęs neviešinti jo vardo. – Nedeklaruoto turto turėjimas yra tam tikros formos neteisėtai gautų lėšų plovimas.“

Daugiau detalių bus paskelbta per spaudos konferenciją ketvirtadienį, pranešė prokuratūra.

Teisėjas dar turi oficialiai priimti tuos kaltinimus, kad byla būtų nagrinėjama.

L. I. Lula da Silva, įkūręs valdančiąją Darbininkų partiją, vadovavo šaliai 2003–2010 metais, o vėliau padėjo ateiti į valdžią savo įpėdinei prezidentei Dilmai Rousseff. Jis ne kartą neigė esantis minėtų apartamentų savininkas ir tvirtino niekaip nenusižengęs.

Prokuratūros kaltinimai buvo pateikti pradėjus atskirą, daug platesnį federalinį tyrimą, kuris pramintas „Operacija „Plovykla“ (Lava Jato) ir yra susijęs su didžiulio masto korupcijos schema, kurios centre atsidūrė valstybinė naftos milžinė „Petrobras“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt