Pasaulyje

2016.03.09 16:16

Vokietija ragina Rusiją nedelsiant paleisti Ukrainos karo pilotę

BNS 2016.03.09 16:16

Berlynas trečiadienį paragino nedelsiant paleisti Ukrainos karo pilotę Nadiją Savčenko, sakydamas, kad Rusijoje vykstantis jos teismo procesas prieštarauja taikos susitarimui, kuriuo siekiama užbaigti separatistinį karą Ukrainoje.

„Savčenko teismas pažeidžia Minsko susitarimo dvasią ir (patį) dokumentą, todėl mes, kartu su savo partneriais, raginame nedelsiant paleisti Nadiją Savčenko dėl humanitarinių priežasčių“, – sakė vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas, kalbėdamas apie sutarties punktą, pagal kurį Ukraina su Rusija privalo apsikeisti belaisviais ir įkaitais.

Vokietija atidžiai stebi šį teismo procesą, sakė S. Seibertas, pabrėždamas susirūpinimą dėl elgesio su N. Savčenko nuo pat jos suėmimo 2014 metų birželį.

Kalbėdamas apie N. Savčenko paskelbtą bado streiką S. Seibertas pareiškė, kad rimtą susirūpinimą kelia jos sveiktos būklė ir pats įkalinimas, – laikymas vienutėje ir „abejotini tardymo metodai, kurie pažeidžia tarptautinius standartus“.

Ukrainietė sraigtasparnio pilotė kovo 4-ąją paskelbė sausą bado streiką, atsisakydama maisto ir vandens.

Rusija kaltina N. Savčenko, kad ši koregavo Kijevo pajėgų artilerijos ugnį per susirėmimus su prorusiškais separatistais 2014 metų birželį konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje. Per tą apšaudymą žuvo Rusijos žurnalistai Igoris Korneliukas ir Antonas Vološinas.

34 metų N. Savčenko, dabar laikoma arešte pietiniame Rusijos mieste Donecke, visus kaltinimus neigia.

Jeigu bus teismo pripažinta kalta, N. Savčenko gresia iki 23 metų laisvės atėmimo bausmė.