Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.09 15:04

Britanijos karališkieji rūmai neigia, esą monarchė palaiko „Brexit“ scenarijų

BNS 2016.03.09 15:04

Bakingamo rūmai trečiadienį išreiškė pasipiktinimą bulvarinio dienraščio „The Sun“ straipsniu, kuriame tvirtinama, esą karalienė Elizabeth II pasisako už vadinamąjį Brexit scenarijų – Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Skaitomiausias Britanijos dienraštis savo pirmajame puslapyje išspausdino didelę monarchės nuotrauką su užrašu „Karalienė palaiko „Brexit“ ir antrašte: „ES eina klaidinga kryptimi, sako ji.“

Tačiau Bakingamo rūmai pabrėžė, kad Elizabeth, tapusi karaliene 1952 metais, nėra šališka politikoje, paklusdama konstitucijos reikalavimams.

Britanija birželio 23 dieną balsuos referendume, ar šalis turi likti 28 nares vienijančioje Europos Sąjungoje.

„Karalienė lieka politiškai neutrali, kaip ir pastaruosius 63 metus, – sakė rūmų atstovas. – Mes nekomentuosime anoniminių šaltinių melagingų pareiškimų. Referendume turi spręsti Britanijos žmonės.“

Bulvarinis dienraštis „The Sun“ citavo neįvardytą „aukšto rango šaltinį“, kuris sakė, kad 89 metų monarchė „užsipuolė“ proeuropietiškų pažiūrų politiką Nicką Cleggą per vienus pietus 2011 metais, kai jis buvo premjero pavaduotojas.

„Žmonėms, kurie nugirdo jų pokalbį, neliko absoliučiai jokių abejonių dėl karalienės požiūrio į Europos integraciją“, – sakoma straipsnyje.

Tačiau N. Cleggas, kuris vadovavo proeuropietiškai Liberalų demokratų partijai ir buvo premjero pavaduotojas 2010–2015 metais, kategoriškai tai paneigė.

„Tai nesąmonė, – parašė jis „Twitter“. – Visiškai neprisimenu, kad tai būtų įvykę, o toks dalykas nėra iš tų, kuriuos užmirščiau.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi