Pasaulyje

2020.12.17 11:36

Prancūzijos prezidentui Macronui nustatytas susirgimas COVID-19

atnaujinta 19.36
LRT.lt, BNS, ELTA2020.12.17 11:36

Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui nustatytas susirgimas COVID-19, pranešė Prancūzijos prezidento atstovai.

Pranešama, kad Prancūzijos vadovas izoliuosis bent septynioms dienoms ir dirbs nuotoliniu būdu, skelbia BBC.

Prancūzijos prezidentui pasireiškė COVID-19 simptomai, tad jis nusprendė pasidaryti koronaviruso testą.

Šios šalies Vyriausybė šią savaitę įvedė komendanto valandą, siekiant sumažinti infekcijos plitimą tarp Prancūzijos gyventojų.

Šalyje nuo pandemijos pradžios užfiksuoti daugiau nei 2 milijonai užsikrėtimų koronavirusu ir beveik 60 tūkstančių mirčių, skelbia Johnso Hopkinso universitetas.

Vien trečiadienį nustatyta daugiau kaip 17 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų. Tai kelia susirūpinimą, nes žmonės prieš Kalėdų šventes intensyviau apsiperka ir keliauja.

Kitą savaitę E. Macronas planavo lankytis Libane, tačiau dabar vizitas bus atšauktas, skelbia Eliziejaus rūmų atstovai.

Kol kas nėra aišku kur E. Macronas galėjo užsikrėti koronavirusu, o Eliziejaus rūmų darbuotojai aiškinasi, su kuo prezidentas per paskutines kelias dienas turėjo kontaktą.

Pasaulyje yra ir daugiau COVID-19 susirgusių ar jau persirgusių valstybių ir vyriausybių vadovų, įskaitant britų ministrą pirmininką Borisą Johnsoną ir JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

Ispanijos premjero COVID-19 testas neigiamas, bet jis liks izoliacijoje

Ispanijos ministrui pirmininkui Pedro Sanchezui atlikto koronavirusinės infekcijos testo rezultatas buvo neigiamas, tačiau jis toliau izoliuosis po susitikimo su E. Macronu, ketvirtadienį pranešė premjero biuras.

P. Sanchezas liks izoliacijoje ir bus prižiūrimas medikų iki gruodžio 24 dienos, o tada bus dar kartą ištirtas dėl koronaviruso, sakoma pranešime.

Jis buvo vienintelis Ispanijos delegacijos narys, artimai kontaktavęs su E. Macronu pirmadienio vizito Paryžiuje metu, priduriama jame.

Po kontakto su E. Macronu izoliavosi Ispanijos premjeras ir EVT pirmininkas

Diagnozavus COVID-19 infekciją Prancūzijos prezidentui E. Macronui, izoliuotis turėjo su juo neseniai kontaktavęs Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles`is Michelis.

Antradienį, sugrįžus iš Paryžiaus, Ch. Micheliui buvo atliktas koronaviruso testas, kurio rezultatas yra neigiamas, teigė jo atstovas Barendas Leytsas.

„Vis dėlto, prevencijos sumetimais, pirmininkas saviizoliuosis“, – sakė atstovas. Ch. Michelis Paryžiuje lankėsi pirmadienį.

Savo tviteryje Ch. Michelis palinkėjo E. Macronui greitai pasveikti.

Portugalijos premjeras A. Costa izoliuojasi po kontakto su E. Macronu

Portugalijos ministras pirmininkas Antonio Costa ketvirtadienį pradėjo saviizoliaciją, pradėjus dienai po susitikimo su Prancūzijos prezidentu E. Macronu, kuriam tyrimais buvo nustatyta COVID-19 infekcija, pranešė premjero biuras.

Pasak pranešimo, A. Costa nepasireiškė jokių ligos simptomų, ir ketvirtadienį jis pasidarė COVID-19 testą. Premjeras bus izoliacijoje, kol sveikatos pareigūnai nustatys „jo pavojaus laipsnį“.

A. Costa, trečiadienį pietavęs su E. Macronu Paryžiuje, atšaukė visus artimiausiu laiku darbotvarkėje numatytus renginius, įskaitant penktadienį numatytą vizitą į dvi buvusias Portugalijos kolonijas Afrikoje – San Tomę ir Prinsipę bei Bisau Gvinėją, nurodoma pranešime.

Liuksemburgo premjeras izoliuojasi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu E. Macronu

Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavier Bettelis ketvirtadienį pradėjo izoliuotis ir laukia testo rezultato po kontakto su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, užsikrėtusiu koronavirusine infekcija COVID-19.

Liuksemburgo premjeras su E. Macronu kontaktavo praėjusią savaitę vykusio Europos Sąjungos viršūnių susitikimo metu.