Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.09 14:36

Makedonija uždarė savo sienas nelegaliems migrantams

ELTA 2016.03.09 14:36

Makedonija visiškai uždarė savo sienas nelegaliems migrantams po to, kai Slovėnija, Kroatija ir Serbija paskelbė griežtinančios savo pasienio kontrolę, pranešė šalies policijos pareigūnai, skelbia „Reuters“.

Tūkstančiai migrantų įstrigo Graikijos pasienyje su Makedonija, kuri pastaruoju metu įsileisdavo tik nedidelį skaičių sirų ir irakiečių, o dabar nusprendė visiškai nebeįsileisti migrantų.

„Mes savo sienas uždarėme visiškai“, – „Reuters“ sakė policijos pareigūnas, norėjęs likti neįvardintas.

Pasak Makedonijos vidaus reikalų ministerijos, antradienį iš Graikijos į šalį nepateko nė vienas migrantas. Ministerijos atstovas praneša, kad šalis veiks atsižvelgdama į kitų Balkanų šalių priimtus sprendimus.

Slovėnija, Kroatija ir Serbija antradienį pranešė taikysiančios naujus apribojimus sieną bandantiems kirsti migrantams. Toks sprendimas priimtas praėjus kelioms valandoms po Europos Sąjungos (ES) lyderių susitarimo nutraukti masinę migraciją į turtingas Europos šalis.

Apie 1400 migrantų vis dar yra įkalinti prie Makedonijos pasienio su Serbija. Migrantai atsisako grįžti į Makedoniją, o Serbija nenori jų įsileisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi