Pasaulyje

2016.03.09 15:21

Meksikos prezidentas lygina D. Trumpą su A. Hitleriu

ELTA, LRT.lt2016.03.09 15:21

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto JAV respublikonų kandidato Donaldo Trumpo iškalbą palygino su Vokietijos nacių lyderio Adolfo Hitlerio retorika, rašo BBC.

Meksikos dienraščiui „Excelsior“ duotame interviu E. P. Nieto įvardino D. Trumpo iškalbą kaip „aštrią“ ir pridūrė: „Štai kaip italų fašistų lyderis Benito Mussolinis ir A. Hitleris atėjo į valdžią“.

Anot Meksikos prezidento, JAV kandidatas į prezidentus D. Trumpas taip pat padarė žalos JAV ir Meksikos santykiams. Garsus milijardierius teigė, kad, jei bus išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu, JAV–Meksikos pasienyje pastatys sieną tam, kad sulaikytų į šalį nelegaliai bandančius patekti migrantus. D. Trumpas tai pat primygtinai reikalavo, kad Meksika susimokėtų už sienos statybas, tačiau E. P. Nieto kategoriškai atmetė šią mintį.

Respublikonų kandidatas, kurio kampanijos viena pagrindinių užduočių – kova su nelegalia migracija, praėjusį birželį papiktino meksikiečius, kai nelegalius migrantus iš Meksikos pavadino „nusikaltėliais“ ir „prievartautojais“.

„Žmonijos istorijoje buvo tokių epizodų, deja, kai tokios aštrios iškalbos pasisakymai privedė prie nerimą keliančių situacijų. Taip B. Mussolinis ir A. Hitleris atėjo į valdžią. Jie pasinaudojo situacija, kai žmonija susidūrė su problemomis ir išgyveno sudėtingą laikotarpį“, – kalbėjo Meksikos prezidentas.

Tuo tarpu D. Trumpas tokią kritiką pavadino juokinga.

„Tai – siaubingas palyginimas. Žinoma, kad nesu dėl to laimingas“, – sakė D. Trumpas.

Neseniai D. Trumpas paprašė, kad jį palaikantys žmonės iškeltų dešinę ranką, taip išreikšdami savo paramą. Šis vaizdinys sukėlė asociacijas su A. Hitlerio iškilimu, ypač, kai vaizdą papildė D. Trumpo aštri retorika, nukreipta prieš meksikiečių ir musulmonų mažumų grupes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.