Pasaulyje

2016.03.08 23:21

Per JAV antskrydį pagaliau nukautas IS vadeiva?

15min.lt 2016.03.08 23:21

JAV kariuomenės ir žvalgybos atstovai mano, kad per JAV surengtą antskrydį galėjo būti nukautas vienas iš aukšto rango „Islamo valstybės“ (IS) vadeivų Abu Omaras al-Shishanis, dar žinomas „Čečėno“ pravarde. Apie tai pirmasis paskelbė CNN portalas.  

Oro smūgis, per kurį galėjo būti nukautas vadeiva, buvo surengtas penktadienį netoli Sirijos miesto al-Shaddadi.

Abu Omaras al-Shishanis laikomas vienu iš nuožmiausių IS vadeivų. JAV Valstybės departamentas yra pažadėjęs 5 mln. JAV dolerių premiją už jį.

Apie šio teroristo nukovimą arba sulaikymą jau yra skelbta ne kartą, tačiau informacija vis pasirodydavo buvusi netikra.

Tikrasis džihadisto vardas yra Tarchanas Batirašvilis. Jis yra Gruzijos čečėnas, kilęs iš Pankisio tarpeklio, kuriame gyvena čečėnai.

Nors Abu Omaras al-Shishanis atliko tarnybą Gruzijos kariuomenėje, tačiau iš jos vėliau buvo pašalintas dėl nenustatytos ligos. 

Jis Gruzijoje yra kalėjęs už neteisėtą ginklų laikymą. Kalėjime jo tikėjimas sustiprėjo, anot jo tėvo, grįžęs jis sudegino visas savo nuotraukas. Vėliau jis išvyko iš Gruzijos ir pasaulis apie Tarkhaną išgirdo tuomet, kai jis ėmė vadovauti džihadistams.

Teigiama, kad gimtajame Pankisyje jauniems čečėnams jis yra pavyzdys. Vietinis paauglys žurnalistams sakė, kad mielai prisijungtų prie namo sugrįžusio Omaro, tai būtų kerštas už Čečėniją.

„Jie sugrįš geriau pasirengę ir galingesni, aš esu tuo įsitikinęs“, – sakė jis.