Pasaulyje

2016.03.08 16:10

Turkijos prezidentas sako, kad moteris visų pirma yra motina

BNS2016.03.08 16:10

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, sakydamas kalbą Tarptautinės moters dienos proga antradienį, pareiškė, kad „moteris visų pirma yra motina“.

R. T. Erdoganas praeityje yra sulaukęs kritikos už tai, kad ragino Turkijos moteris auginti mažiausiai tris vaikus, o gimstamumo kontrolę skatinančią kampaniją vadino „išdavyste“.

Vyriausybės kritikai kaltina jį bandymu Turkijai primesti griežtas musulmoniškas vertybes ir moterų pilietinių laisvių varžymu.

„Žinau, kad bus tokių, kuriems tai nepatiks, bet man moteris visų pirma yra motina“,– sakė jis moterų auditorijai Ankaroje.

Jis kritikavo kapitalistinę sistemą, kuri „pavergia“ pajamų ieškančias moteris, ir paragino minią „ginti šeimą“.

„Negalima išlaisvinti moterų sunaikinant šeimos sąvoką“, – sakė jis iš anksto paruoštoje kalboje, kurioje taip pat buvo cituojamos motinystę šlovinančios Korano eilutės.

Turkijos prezidentas, kuris pats augina du sūnus ir dvi dukteris, yra supykdęs feminisčių organizacijas savo pasisakymu, kad moterys neprilygsta vyrams.

Jis taip pat yra siūlęs sugriežtinti abortų, Cezario pjūvių ir skubios pagalbos kontraceptinių priemonių skyrimo tvarką.

Smurtas prieš moteris Turkijoje pastaraisiais metais labai išaugo – neretai pasitaiko atvejų, kai vyrai nužudo savo žmonas. Kritikai sako, kad šalyje nesiimama konkrečių veiksmų šiai problemai išspręsti.