Pasaulyje

2020.12.16 10:21

Trumpo gali nebelikti „Twitter“ tinkle: pasibaigus kadencijai gali užblokuoti dėl sąmokslo teorijų skleidimo

LRT.lt2020.12.16 10:21

Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali būti užblokuotas „Twitter“ socialinio tinklo po Joe Bideno inauguracijos, praneša „The Independent“.

D. Trumpas kol kas gali mėgautis laisve ir dalintis įvairiomis žinutėmis, tačiau tai gali pasikeisti po sausio 20 dienos įvyksiančios Joe Bideno inauguracijos.

„Twitter“ patvirtino, kad peržiūrės D. Trumpo skleidžiamas sąmokslo teorijas apie balsų klastojimą JAV prezidento rinkimuose.

Nemažoje dalyje D. Trumpo „Twitter“ įrašų apačioje socialinis tinklas įspėja apie niekuo nepagrįstus dabartinio JAV prezidento nuogąstavimus dėl balsų klastojimo.

Tačiau iki inauguracijos dabartinį JAV vadovą saugo paties „Twitter“ įvesta pasaulio vadovų politika, pagal kurią politikos lyderiai gali dalintis žinutėmis, kuriose „matoma viešojo intereso apraiškų“.

Sausio 20 dieną pasikeis D. Trumpo statusas ir jis taps eiliniu JAV piliečiu. Jeigu sąmokslo teorijų sklaida ir toliau tęsis D. Trumpo paskyroje, jam grės pašalinimas iš socialinio tinklo platformos.

Respublikonas D. Trumpas yra vienas labiausiai „Twitter“ sekamų asmenų pasaulyje. Jis turi 88,6 milijonų sekėjų ir iš politikų nusileidžia tik 2009-2017 šaliai vadovavusiam Barackui Obamai, kuris turi virš 125 milijonų sekėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.