Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.08 13:32

Tunisas: Ben Gerdano mieste nugriaudėjo sprogimas

2016.03.08 13:32

Antradienį Tuniso mieste Ben Gerdane, kurį išvakarėse atakavo islamistai, nugriaudėjo galingas sprogimas, praneša televizijos kanalas „Al Arabia“.

Jo duomenimis, sprogimas įvyko prie sienos su Libija esančio Ben Gerdano centre. Apie išpuolio padarinius kol kas nepranešama.

Pirmadienio rytą grupė smogikų, kaip manoma, iš teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės, kirto Tuniso ir Libijos sieną ir užpuolė nacionalinės gvardijos postus, taip pat mėgino atakuoti Ben Gerdaną. Tuniso saugumo pajėgoms pavyko atremti užpuolikus.

Kaip pareiškė antradienį Tuniso prezidentas Beji Caid es-Sebsi, ekstremistų grupę sudarė apie 50 žmonių, tarp kurių tikriausiai buvo ir užsieniečių. Pasak valstybės vadovo, per susirėmimus 36 teroristai buvo nukauti, septyni paimti į nelaisvę. Iš belaisvių jau pavyko gauti labai svarbios informacijos, pridūrė prezidentas.

Pranešama, kad ekstremistai, užpuolę Tuniso pasienio rajoną, atvyko iš Libijos miesto Sirto, kuris šiuo metu yra IS rankose. Islamistai siekė įvesti savo kontrolę su Libija besiribojančioje teritorijoje ir paskelbti ten naują kalifatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi