Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.08 12:08

Britų žvalgyba įspėja apie IS Europoje rengiamas atakas

15min.lt 2016.03.08 12:08

Britų kontržvalgybos vadovas įspėjo apie „siaubingas ir įspūdingas“ atakas, kurias Europoje ketina organizuoti „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Policijos atstovas Markas Rowley pirmadienį žurnalistams teigė, kad šios naujos planuojamos atakos, kaip ir praėjusių metų lapkritį Paryžiuje, bus taikomos į turistų gausiai lankomas vietas.

„Mes susiduriame su grupuote, kuri turi didelių ambicijų rengti plataus masto, įspūdingas atakas, kokių mes dar nesame matę“, – teigė policijos atstovas.

M. Rowley nepatvirtino, kad pareigūnai turi informacijos apie konkrečias atakas, bet turi perspėjimų apie būtinybę pasiruošti bet kokiam atvejui ir sustiprinti saugumą.

Jo teigimu, „Islamo valstybė“ neketina laikytis „vienišų vilkų“ atakų taktikos ir pereina į plataus teroristų tinklo visose Europos valstybėse kūrimo procesą.

Britų žvalgyba taip pat patvirtino, kad Sirijoje apmokyti džihadistai siunčiami į Šiaurės Europos valstybes, kurioms šiuo metu kyla didžiausia terorizmo grėsmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi