Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.08 09:56

Pietų Korėja taikys naujas vienašališkas sankcijas Šiaurės Korėjai

ELTA 2016.03.08 09:56

Pietų Korėja pranešė ketinanti vienašališkai įvesti naujas sankcijas 40 užsienio gyventojų ir 30 organizacijų, kurių didžioji dalis gyvena ar yra įsikūrusios Šiaurės Korėjoje, skelbia naujienų agentūra AP.

Apie tokį sprendimą pranešta po to, kai Šiaurės Korėja pagrasino branduolinėmis atakomis atsakyti į Seulo ir Vašingtono karines pratybas, kurias šalis laiko karinės invazijos repeticija. Šiais metais sąjungininkių rengiamos karinės pratybos yra pačios didžiausios per visą istoriją.

Pietų Korėjos vyriausybė paskelbė, kad sankcijos bus taikomos 38 Šiaurės Korėjos piliečiams ir 24 ten įsikūrusioms organizacijoms. Du likę asmenys ir šešios organizacijos yra iš kitų šalių. Seulas ketina nutraukti finansinius ryšius su visais asmenimis ir organizacijomis, įtrauktomis į juodąjį sąrašą. Taip pat bus įšaldytas ir visas jų turtas, esantis šalyje.

Nuo šiol į Pietų Korėjos teritoriją bus draudžiama patekti laivams, kurie per pastarąsias 180 dienų lankėsi Šiaurės Korėjos uostuose. Iki šiol toks draudimas buvo taikomas tik Pchenjano laivams.

Kol kas nežinoma, kokį poveikį naujosios sankcijos turės Šiaurės Korėjai, kuriai pastarąją savaitę Jungtinės Tautos pritaikė griežčiausias sankcijas per du dešimtmečius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi