Pasaulyje

2016.03.07 20:35

Meksikos prezidentas: D. Trumpas „kenkia“ JAV ir Meksikos santykiams

BNS 2016.03.07 20:35

JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas savo kurstytojiškais pareiškimais apie Meksiką „kenkia“ dviejų kaimynių santykiams, pirmadienį pareiškė Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto.

„Aš smerkiu tokio pobūdžio pareiškimus. Man atrodo, kad jie kenkia ryšiams, kurių Meksika siekia su Jungtinėmis Valstijomis – tiltų tiesimui, dialogui, draugiškų santykių atnaujinimui, bendrų problemų sprendimų ieškojimui“, – sakė jis interviu laikraščiui „El Universal“.

„Man atrodo, kad (tokie pareiškimai) kyla nesusipažinus su Meksika“, – pridūrė prezidentas.

D. Trumpas, kuris laikomas respublikonų favoritu dalyvauti prezidento rinkimuose, pasisako prieš migrantus, ypač migrantus iš Meksikos, kaltindamas šią šalį, kad ji siunčia į Jungtines Valstijas narkotikų platintojus ir žagintojus.

Ekscentriškais pareiškimais garsėjantis milijardierius ne kartą sakė, kad JAV turėtų pastatyti naują įtvirtintą tvorą palei abiejų šalių sieną, o už tas statybas turėtų sumokėti Meksika. Tačiau E. Pena Nieto vyriausybė šį reikalavimą iš karto atmetė.

Meksikos lyderis pareiškė, kad sieks „konstruktyvaus dialogo“ su bet kuriuo laimėjusiu JAV prezidento rinkimus lapkričio 8 d.