Pasaulyje

2020.12.15 01:02

Trumpas: atsistatydina generalinis prokuroras Williamas Barras

atnaujinta 07.42
LRT.lt, LRT RADIJAS, ELTA2020.12.15 01:02

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienio vakarą socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad JAV generalinis prokuroras Williamas Barras palieka savo pareigas.

„Ką tik turėjau gerą susitikimą su generaliniu prokuroru (Williamu – LRT.lt) Billu Barru Baltuosiuose Rūmuose. Mūsų santykiai buvo labai geri, jis padarė nepakartojamą darbą. Billas savo darbą baigs iš karto prieš Kalėdas ir praleis šventes su šeima“, – sakoma D. Trumpo „Twitter“ įraše.

D. Trumpo pirmadienio vakarą tviteryje paskelbtame W. Barro atsistatydinimo pareiškime teigiama, kad jis postą paliks gruodžio 23 dieną. Prezidentas pabrėžė, kad generalinis prokuroras atliko „puikų darbą“. Jo pareigas laikinai perims pavaduotojas Jeffas Rosenas.

Pasak D. Trumpo, W. Barras traukiasi prieš pat Kalėdas, kad galėtų su šeima praleisti šventes. Jis pabrėžė, kad abiejų jų santykiai yra „labai geri“. W. Barras savo ruožtu liaupsino D. Trumpo darbą. Jis gyrė „daugelį ir beprecedenčių pergalių“, kurias D. Trumpas iškovojo amerikiečiams. Prezidento laimėjimai esą yra istoriniai, nes jam teko atremti „nuožmų“ politinių priešininkų pasipriešinimą. „Tik nedaugelis būtų atlaikę šias atakas“, – rašė W. Barras.

D. Trumpas W. Barrą generaliniu prokuroru paskyrė 2018 metų gruodį, kai, paprašytas prezidento, atsistatydino jo pirmtakas Jeffas Sessionsas. W. Barras buvo labai lojalus D. Trumpui ir pats reguliariai buvo giriamas prezidento.

Vis dėlto pastaruoju metu abiejų jų santykiai neatrodė labai harmoningi. Praėjusią savaitę net W. Barras pripažino, jog nėra įrodymų, kad JAV rinkimų rezultatai buvo reikšmingai suklastoti – tai sukėlė D. Trumpo nepasitenkinimą.

W. Barro kadencija turėjo baigtis sausio 20 dieną, pasibaigus D. Trumpo įgaliojimams. Taigi ankstyvesnis W. Barro pasitraukimas siejamas su teiginiais apie rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.