Pasaulyje

2016.03.07 08:53

ES vadovai Turkijoje tarsis, kaip suvaldyti migrantų srautus

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.07 08:53

Europos Sąjungos vadovai neeilinėje taryboje Briuselyje dar kartą tarsis, kaip suvaldyti augančius migrantų srautus. Šiuo metu iš Turkijos į Graikiją per dieną atvyksta maždaug 2 tūkst. žmonių – keliasdešimt kartų daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Su Turkijos premjeru Ahmetu Davutoglu susitiksiantys Europos Sąjungos lyderiai sieks, kad Turkija dar savo vandenyse sulaikytų migrantų laivelius ir grąžintų juos atgal, taip pat užtikrintų ekonominių migrantų grąžinimą. 

Mainais už tai Turkija prašo greitesnio bevizio režimo, derybų su ES atnaujinimo. ES Turkijai migrantų krizės valdymui pasiryžo skirti 3 milijardus eurų, Lietuvos dalis šioje sumoje sudarys šešis milijonus. 

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad susitarimas su Turkija yra svarbus, nes migrantų keliai nuolat kinta, o Lietuva yra prie išorinės ES sienos. Bendrijos lyderiai taip pat tarsis ir dėl humanitarinės pagalbos teikimo Graikijai bei kitoms šalims, susiduriančioms su didžiausiais migracijos srautais. Vadovų taryba Briuselyje taip pat svarstys Europos Komisijos pasiūlymus, kaip išsaugoti Šengeno zoną.

„Financial Times“ praneša, kad šiame susitikime bus pasiūlytas radikalus pabėgėlių krizės sprendimo planas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt