Pasaulyje

2016.03.06 23:41

Prie Turkijos nuskendus migrantų laivui žuvo bent 25 žmonės

BNS 2016.03.06 23:41

Mažiausiai 25 migrantai, tarp kurių buvo vaikų, žuvo apvirtus mediniam laivui, kuriuo mėginta nuplaukti iš Turkijos į Graikiją, sekmadienį pranešė pareigūnai. Turkijos pakrančių sargyba nurodė, kad tarp žuvusiųjų buvo 10 vaikų. Iš pietvakarinio Didimo uosto išplaukusio laivo pavyko išgelbėti 15 žmonių.

Kol kas nežinoma, kurių šalių piliečiai yra tie žmonės.

Ši tragedija įvyko likus parai iki viršūnių susitikimo Briuselyje, per kurį Europos lyderiai ragins Turkiją sutikti su „didelio masto“ ekonominių migrantų deportavimais iš Graikijos.

Turkija buvo pagrindinė starto aikštelė daugiau negu milijonui pabėgėlių ir migrantų, pasiekusių Europą nuo 2015 metų pradžios. Ankara pastaruoju metu buvo smarkiai spaudžiama pažaboti tą srautą.

Tarptautinė migracijos organizacija prieš naujausią tragediją nurodė, kad jau apie 418 žmonių žuvo arba dingo 2016 metais, dauguma – mėgindami pasiekti Graikiją iš Turkijos laivais.

ES tikisi, kad per derybas Briuselyje Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu prisiims naujų įsipareigojimų, galinčių padėti sumažinti į Europą atvykstančių pabėgėlių skaičių.

Per anksčiau šią savaitę surengtą oficialų vizitą Ankaroje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sakė, kad migrantų, atplaukiančių į ES teritoriją iš Turkijos per Egėjo jūrą, skaičius išlieka „toli gražu per didelis“.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas savo ruožtu pareiškė, kad Aljansas išplės savo naują misiją Egėjo jūroje, kad užkirstų kelią migrantus gabenantiems nusikaltėliams, taip pat glaudžiau bendradarbiaudamas su ES sienų apsaugos agentūra „Frontex“.