Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.06 12:15

Per operacijas Afganistane žuvo ar buvo sužeisti beveik 300 „Islamo valstybės“ kovotojų

ELTA 2016.03.06 12:15

Apie 300 ištikimų teroristinei grupuotei „Islamo valstybė“ kovotojų buvo sužeisti ar žuvo žvalgybos tarnyboms atliekant rytinėje Afganistano provincijoje Nangarhare specialiųjų operacijų seriją. Apie tai pranešė naujienų agentūra „Hama PRESS“.

Kaip nurodo provincijos valdžia, operacijos buvo vykdomos 21 dieną, į jas buvo įtrauktos visos saugumo tarnybos, taip pat ir Afganistano oro pajėgos. Pasak valdžios institucijų, reidai buvo vykdomi susirūpinus, kad lojalios „Islamo valstybei“ radikalios grupuotės gali plėsti savo pozicijas regione ir paversti šį savo „operacijų baze“.

Pentagono ataskaitoje, pateiktoje JAV Kongresui praėjusių metų pabaigoje, buvo pažymėta, kad ir taip sudėtingą situaciją Afganistane dar labiau pablogino šalies teritorijoje, daugiausia Nangarharo provincijoje, atsiradę „Islamo valstybės“ teroristai.

Remiantis skaičiavimais, šios grupuotės kovotojų Afganistane skaičius siekia 1–3 tūkst. žmonių ir gali didėti, jei nebus imtasi priemonių jiems pašalinti. Pasak pranešimo, augantis „Islamo valstybės“ radikalų šalyje skaičius „kelia nerimą“ Kabule įsikūrusiai vyriausybei ir tarptautinei bendruomenei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi