Pasaulyje

2016.03.05 19:45

Turkijos policija mitinguojančius prie redakcijos vaikė plastikinėmis kulkomis

BNS2016.03.05 19:45

Turkijos riaušių policija šeštadienį šaudydami plastikinėmis kulkomis ir ašarinių dujų užtaisais vaikė šimtus protestavusiųjų prie opozicijos laikraščio redakcijos, kurią naktį šiurkščiai užėmė reidą surengę teisėsaugininkai.

„Laisvos spaudos negalima nutildyti“, – skandavo protestuotojai.

Policija negalėdama ašarinių dujų, panaudodama vandens patranką ir plastikines kulkas vaikė apie 500 žmonių minią Stambule prie laikraščio „Zaman“ redakcijos, pranešė ten buvęs AFP reporteris.

Paprašius Stambulo prokurorams, teismas nurodė laikraštį „Zaman“, kuris yra glaudžiai susijęs su prezidento Recepo Tayipo Erdogano nesutaikomu priešininku, JAV gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu, perduoti valstybės administravimui, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Penktadienį prieš vidurnaktį taip pat ašarinėmis dujomis ir vandens patranka buvo išblaškyta kelių šimtų žmonių minia, kuri buvo susibūrusi prie šio laikraščio redakcijos Stambule.

Šeštadienį rytą laikraščio darbuotojai darbą pradėjo atidžiai policijos stebimi, pranešė AFP fotografas. Darbuotojai buvo sustoję į eilę prie įėjimo, kur buvo tikrinama jų tapatybė.

Prie pastato susirinko maždaug 150 šalininkų, kurie, demonstruodami solidarumą, laikė naujausią laikraščio numerį.

Teismo sprendimas iškart sukėlė susirūpinimą Vašingtone ir Briuselyje – dėl mažėjančios žodžio laisvės Turkijoje, kuri yra svarbi Europos Sąjungos (ES) sąjungininkė.

„Zaman“ redakcija buvo perimta prieš pirmadienį įvyksiantį premjero Ahmeto Davutoglu apsilankymą Briuselyje dalyvauti svarbiame susitikime su ES lyderiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.