Pasaulyje

2016.03.05 16:47

Talibanas atmetė taikos derybas su Afganistano vyriausybe

BNS2016.03.05 16:47

Talibanas šeštadienį atsisakė atnaujinti seniai įstrigusias taikos derybas su Afganistano vyriausybe ir pakartojo savo išankstines sąlygas dialogui.

„Norime dar kartą pakartoti savo poziciją, kad kol nesibaigia užsienio karių (vykdoma) okupacija, kol Talibano vardai nėra pašalinti iš tarptautinių „juodųjų“ sąrašų ir kol nepaleidžiami sulaikyti mūsiškiai, derybos neduos jokių rezultatų“, – sakoma pareiškime.

Jis buvo paskelbtas tokiu metu, kai buvo tikimasi tiesioginių Talibano ir vyriausybės Kabule derybų pradžios šią savaitę, Islamabade.

„Mes nedviprasmiškai pareiškiame, kad gerbiamas Islamo Emyrato (Talibano) lyderis niekam nedavė leidimo dalyvauti šiame susitikime ir (kad) Islamo Emyrato Vadovybės taryba taip pat nėra nusprendusi jame dalyvauti“, – priduriama pareiškime.

Toks pareiškimas yra smūgis Afganistano, Kinijos, Pakistano ir Jungtinių Valstijų pastangoms vėl išjudinti derybas, kuriomis siekiama užbaigti ilgą ir kruviną Talibano sukilimą Afganistane.

Šių keturių valstybių delegatai vasario pabaigoje buvo susirinkę Kabule į ketvirtą derybų ratą ir stengėsi atgaivinti taikos procesą, kuris įstrigo praėjusią vasarą.

Šis ketvertas ragino tiesioginį dialogą tarp Talibano ir Kabulo surengti iki šios savaitės pabaigos, bet analitikai šį terminą vadino „visiškai nerealiu“.

Kabulas ne kartą ragino visas Talibano grupes susėsti prie derybų stalo, bet prezidentas Ashrafas Ghanis sakė, kad jo vyriausybė nesitaikys su tais, kurie žudo civilius gyventojus.

Pirmasis tiesioginių derybų ratas buvo surengtas praėjusią vasarą Pakistane, bet greitai procesas įstrigo – kai buvo pranešta apie Talibano įkūrėjo mulos Omaro mirtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt