Pasaulyje

2016.03.04 17:57

F. Hollande`as: Prancūzija ir Vokietija yra toje pačioje migracijos krizės pusėje

BNS 2016.03.04 17:57

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as penktadienį pareiškė, kad ir Paryžius, ir Berlynas „turi vienodai energijos ir valios“ spręsti migracijos krizę, nors ji kartais ir didina įtampą jų tarpusavio santykiuose.

F. Hollande'as sutiko Vokietijos kanclerę Angelą Merkel Paryžiuje ir aptarė su krize susijusius reikalus, kai šimtai tūkstančių žmonių užplūdo Europą, bėgdami nuo skurdo ir karinių konfliktų, daugiausia iš Sirijos.

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas vasarį sakė, kad Paryžius „nepalaikąs“ A. Merkel siūlymo kurti pastovią sistemą pabėgėlių perskirstymui Europoje.

„Prancūzija pažadėjo priimti 30 tūkst. pabėgėlių, bet ne daugiau“, – sakė premjeras.

M.Valsas dar sakė, kad liberali A. Merkel pabėgėlių politika, paskatinusi 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų atvykimą į Vokietiją 2015 metais, ilgainiui nebebus tvari.

Vis dėlto, nepaisant kai kurių skirtingybių, F. Hollande`as penktadienį tvirtino, kad „Prancūzija ir Vokietija dirba turėdamos vienodai energijos ir valios“ migracijos krizei įveikti.

A. Merkel, savo ruožtu, pasakė, kad „kartu mes esame įsitikinę, kad vienašališki veiksmai mums nepadės, tai nesumažins pabėgėlių skaičiaus“..