Pasaulyje

2016.03.04 14:48

Nutarta, kada vyks vietos rinkimai Rytų Ukrainoje

ELTA2016.03.04 14:48

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai susitarė, kad vietos rinkimai Ukrainos separatistiniuose rytiniuose regionuose turėtų būti surengti iki liepos mėnesio pabaigos, informuoja AFP.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayraultas sakė, kad susitikimas Paryžiuje – „žingsnis į priekį“ šiame neramiame rajone, tačiau Vokietijos ir Ukrainos ministrai derybas mato niūresnėmis spalvomis.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas pakartotinai išreiškė reikalavimą, kad šalies rytuose negali vykti jokių rinkimų, kol su separatistais nebus pasiektos visiškos paliaubos.

„Privalome užtikrinti, kad šie rinkimai bus surengti saugiai, turime apsaugoti savo teritoriją“, – sakė P. Klimkinas.

Vakarų valstybės mano, kad rinkimai – galimybė grąžinti regioną į nacionalinės politikos vėžes, tačiau Kijevas baiminasi, kad Maskva pasinaudos rinkimais regiono destabilizavimui.

P. Klimkinas sakė, kad „rytuose paslėpta didelė ginkluotė“.

Ukraina pasiūlė priemones, padėsiančias atsiimti sienos kontrolę, kad sustabdytų „ginklų įvežimą ir Rusijos karinių pajėgų patekimą“.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieras reiškė nepasitenkinimą dėl pasyvaus abiejų pusių dalyvavimo: „Esu nepatenkintas dėl to, kaip Kijevas ir Maskva vedė derybas, abi pusės turi „dirbti konstruktyviau“.

Susitarimas reikalauja paliaubų įskaitant įvairias politines, ekonomines ir socialines priemonėmis, padėsiančias užbaigti nuo 2014 metų pradžios per 9 000 gyvybių nusinešusį konfliktą Rytų Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.