Pasaulyje

2016.03.04 09:03

Šiaurės Korėjos lyderis reikalauja branduolinio pasiruošimo

ELTA2016.03.04 09:03

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas sakė, kad branduoliniai ginklai turi būti parengti naudojimui bet kuriuo metu, informuoja BBC.

Kim Jong Unas kariniams vadovams įsakė, kad Šiaurės Korėja būtų pasirengusi taikyti prevencinius karinius veiksmus.

Trečiadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba patvirtino Pchenjanui griežčiausias per du dešimtmečius sankcijas dėl šalies branduolinio bandymo ir ilgo nuotolio raketos paleidimo.

Reaguodama į sankcijas, šalis į jūrą paleido šešias mažo nuotolio raketas.

Ketvirtadienį per karines pratybas kalbėjęs Kim Jong Unas sakė, kad šalis „privalo visada būti pasiruošusi panaudoti branduolinius ginklus, nes priešai grasina valstybės išlikimui“.

„Šiuo metu, kai Amerika ragina kariauti, vienintelis būdas apginti savo suverenitetą – išlaikyti savo branduolinį pajėgumą“, – sakė Šiaurės Korėjos lyderis.

Kim Jong Uno pareiškimas sulaukė JAV atsako.

„Raginame Šiaurės Korėją susilaikyti nuo provokuojančių veiksmų ir vietoj to sutelkti dėmesį į tarptautinių prievolių ir įsipareigojimų vykdymą“, – sakė Pentagono atstovas komandoras Billas Urbanas.

Penktadienį JAV ir Šiaurės Korėja pradėjo derybas dėl galimo Jungtinių Valstijų priešraketinės gynybos skydo dislokavimo pietuose.

Pirminėse derybose daugiausia dėmesio bus skiriama aptarti THAAD priešraketinės gynybos sistemos komplekso įrengimo išlaidas, veiksmingumą ir poveikį aplinkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.