Pasaulyje

2016.03.04 07:34

ES nustatė Graikijai terminą sienoms apsaugoti

ELTA 2016.03.04 07:34

Europos Komisija nustatė terminą Graikijai iki gegužės deramai suregistruoti visus atvykstančius pabėgėlius. „Graikijai gauna laiko iki gegužės apsaugoti savo išorės sienas“, – Vokietijos laikraščiui „Welt" pareiškė ES vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopoulos.

Anot jo, gegužės 12-ąją Komisija vertins Atėnų pastangas. „Jei iki tada rezultatų nematysime, nedelsime sudaryti sąlygas, kad sienų kontrolė Europoje galėtų būti pratęsta“, – pabrėžė komisaras.

Geresnė sienų apsauga yra veiksmų plano, kurį Europos Komisija ketina pristatyti penktadienį, pagrindas. Tikslas yra iki lapkričio panaikinti visų sienų kontrolę Šengeno erdvėje, kuri buvo atnaujinta dėl pabėgėlių krizės.

Graikijoje įstrigo apie 30 000 pabėgėlių, kai, be kita ko, Makedonija praktiškai uždarė savo sieną. Tačiau ir kitos Balkanų šalys nori kasdien per sieną praleisti tik po kelis šimtus migrantų.

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras pareikalavo nedelsiant leisti Graikijoje esantiems pabėgėliams vykti į kitas ES valstybes. Graikijai esą jau dabar tenka gerokai didesnė našta pabėgėlių krizėje nei kitiems.