Pasaulyje

2020.12.11 11:03

Su „trolių fabriku“ susijusius rusus Libijos pareigūnai paleido – kaltinami bandymu kištis į rinkimus

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.12.11 11:03

Libijoje iš sulaikymo buvo paleisti du Maskvoje veikiančio Tradicinių vertybių gynimo fondo darbuotojai. Fondas yra susijęs su liūdnai pagarsėjusia Rusijos „trolių fabriku“, darbuotojai buvo suimti nuo 2019-ųjų gegužės.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE / RL) originalus kūrinys.

Fondo vadovas Aleksandras Malkevičius, kuris taip pat redaguoja kontroversišką anglakalbį portalą „USA Really“, gruodžio 10-ąją pranešė, jog Rusijos piliečiai Maksimas Šugalėjus ir Sameras Khasanas Ali Sueifanas buvo paleisti ir išvyko į Maskvą.

Libijos pareigūnai pranešė, kad M. Šugalėjus, kuris taip pat yra Rusijos Komijos Respublikos savivaldos narys, bei jo vertėjas S. Kh. A. Sueifanas, pernai buvo suimti, nes bandė paveikti rinkimus Libijoje. Rusijos pareigūnai tai neigė.

M. Šugalėjaus ir minėto fondo ryšiai su Sankt Peterburge veikiančia Interneto tyrimų agentūra, žinoma kaip „trolių fabrikas“, yra gerai žinomi.

„Trolių fabrikas“ priklauso su Kremliumi susijusiam verslininkui Jevgenijui Progožinui, įstaiga buvo nekarta paminėta JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrime dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016-aisiais.

Tradicinių vertybių gynimo fondas teigia esantis „ne pelno siekiančia organizacija, kurios tikslas – apsaugoti Rusijos Federacijos nacionalinius interesus“.

2018 m. JAV įvedė sankcijas A. Malkevičiui, nes „USA Really“ portalas „talpino turinį, susijusį su susiskaldymą skatinančiais politiniais klausimais, o turinyje yra gausu netikslumų“.

Populiariausi