Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.03 18:18

Lenkija: iš Ginkluotųjų pajėgų rūšių generalinės vadovybės traukiasi penki generolai

ELTA 2016.03.03 18:18

Iš Ginkluotųjų pajėgų rūšių generalinės vadovybės – svarbiausios vadovaujančios Lenkijos armijos institucijos – traukiasi penki generolai ir keli pulkininkai, beveik ketvirtadalis viso jos personalo. Tai ketvirtadienį pranešė RMF FM.

Neoficialiais duomenimis, šį žingsnį jie žengė, nesutikdami su gynybos ministro Antonio Macierewiczo sprendimais.

Pasak radijo stoties, oficialios generolų pasitraukimo priežastys nenurodomos. Bet iš neoficialių pokalbių su karininkais aiškėja, kad kolektyvinis pasitraukimas yra reakcija į A. Macierewicziaus žadamas permainas. Be kita ko, gynybos ministras pareiškė, kad kariškiai, pradėję tarnybą iki 1989 metų arba baigę mokslą Sovietų Sąjungos mokyklose, neturėtų tikėtis karjeros kariuomenėje.

Anot žurnalistų, dingstį tokiam žingsniui galėjo duoti ir planai pakeisti karinės tarnybos baigimo sąlygas. Generolai gali būgštauti dėl pensijų sistemos pakeitimų. Pasak radijo stoties šaltinių, metų pradžia – geriausias laikas trauktis iš tarnybos.

Ginkluotųjų pajėgų rūšių generalinė vadovybė buvo įsteigta 2014 metais. Ji sujungė anksčiau buvusias keturias vadovybes – sausumos kariuomenės, karinių oro pajėgų, specialiosios kariuomenės ir karinio jūrų laivyno.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi