Pasaulyje

2016.03.03 15:28

Ukraina kaltina separatistus leidžiant raketas „Grad“

BNS2016.03.03 15:28

Ukrainos vyriausybė apkaltino Rusijos remiamus separatistus šalies rytuose naudojant didelio kalibro ginklus, įskaitant raketų salvinės ugnies sistemas „Grad“, nors konflikto pusės yra pasirašiusios paliaubų susitarimą.

Susirėmimai Ukrainos rytiniame regione, kuriame sutelkta šalies sunkioji pramonė, pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjo, taikos deryboms esant aklavietėje. Paliaubų sutartis reikalauja, kad abi pusės atitrauktų sunkiąją bei vidutinio kalibro ginkluotę iš teritorijos abipus pajėgų sąlyčio zonos.

Kijevo antiteroristinės operacijos šalies rytuose spaudos biuras ketvirtadienį paskelbtame pranešime rašo, kad separatistai paryčiais leido „Grad“ raketas į vyriausybės pajėgas iš vietovės, esančios prie sukilėlių tvirtovės Donecko. Nuo 2015 metų vasario, kai buvo pasirašyta vadinamoji Minsko taikos sutartis, pranešimų apie „Grad“ panaudojimą beveik nebūdavo.

Donecko naujienų agentūra, separatistų ruporas, savo ruožtu apkaltino vyriausybės pajėgas ketvirtadienio rytą apšaudžius Donecko priemiesčius. Pranešime sakoma, kad per tą bombardavimą žuvo vienas kovotojas, sudegė vienas namas, o daug kitų buvo apgadinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.