Pasaulyje

2020.12.09 11:59

Čečėnijos televizija prancūzų mokytojo žudiką vadina „dievobaimingu jaunuoliu“ – Kremlius smerkia pateisinimus

LRT.lt2020.12.09 11:59

Trečiadienį Kremlius pasmerkė bandymus pateisinti ir teigiamai vaizduoti 18-metį čečėnų kilmės jaunuolį, kuris nupjaudamas galvą nužudė Prancūzijos mokyklos mokytoją. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad tai buvo teroristinė ataka, rašo „The Moscow Times“.

„Ši tema nedviprasmiška: mes kalbame apie žmogžudį, apie teroristą. Jo veiksmai yra visiškai smerktini ir nepriimtini“, – sakė D. Peskovas.

Čečėnijos Grozny televizija pirmadienį transliavo siužetą apie 18-mečio Abdulakho Anzorovo laidotuves, kuriame jis vadinamas „dievobaimingu jaunuoliu“, o įvykdyti žmogžudystę jį esą paskatino „islamofobinė provokacija“ ir „spaudimas tikinčiųjų jausmams“.

A.Anzorovo palaikai į Čečėniją buvo atgabenti per Turkiją, laidotuvių ceremonijoje leista dalyvauti 200 vietos gyventojų, visur budėjo policijos pareigūnai, turėję užtikrinti, kad į laidotuves nesuplūstų daugiau žmonių. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad A. Anzorovas buvo pagerbtas jo vardu savavališkai laikinai pervadinant vieną iš gimtinio kaimelio gatvių.

Kremliaus atstovas D. Peskovas pasmerkė bandymus pateisinti išpuolį: „Vienintelis dalykas, kurį galima pasakyti užtikrintai, kad tai neabejotinai teroristinis aktas, kuris nenusipelno nieko kito, tik gilaus pasmerkimo ir atmetimo.“

Maskvoje gimęs A. Anzorovas spalio viduryje surengė išpuolį prieš savo mokyklos mokytoją Samuelį Paty, kuris kalbos laisvei skirtoje pamokoje rodė pranašo Mohammado karikatūras. Moksleivis nupjovė mokytojui galvą Paryžiuje, jį nušovė į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai. Išpuolį pasmerkė Prancūzijos ir kitų Vakarų valstybių vadovai, o šalies prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad islamo religija išgyvena krizę, todėl pažadėjo dėti pastangas ją reformuoti.