Pasaulyje

2016.03.02 16:43

Du latviai įtariami dalyvavę ginkluotame konflikte Sirijoje

ELTA 2016.03.02 16:43

Latvijos Saugumo policija (SP) pradėjo baudžiamuosius procesus prieš du šalies piliečius, kurie, kaip įtariama, neteisėtai dalyvauja ginkluotame konflikte Sirijos teritorijoje.

Tai trečiadienį pranešė SP spaudos sekretorė Lyga Petersonė.

Vienas iš įtariamųjų yra buvęs Latvijos islamo kultūros centro (LIKC) vadovas Olegas Petrovas. Jis anksčiau paskelbė internete vaizdo įrašą, kuriame pasveikino teroristus, užpuolusius laikraščio „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje praėjusių metų sausį. Pasak Latvijos žiniasklaidos, įrašas buvo darytas greičiausiai Sirijoje arba Irane. Iš LIKC vadovo pareigų O. Petrovas buvo atleistas praėjusių metų birželio 5 d.

Asmens, kurio atžvilgiu pradėtas antrasis baudžiamasis procesas, SP neįvardija, nepatvirtindama ir nepaneigdama, kad tai – Latvijos pilietis Maris Bergholdas. Šalies žiniasklaidos duomenimis, 2003 metais jis Irake perėjo į islamą, o 2013 metais prisijungė prie smogikų Sirijoje.

Pernai Latvijos parlamentas priėmė įstatymo pataisas, numatančias baudžiamąją atsakomybę už dalyvavimą kariniuose konfliktuose kitose šalyse ir tokių kovos veiksmų finansavimą. Už šiuos nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu iki 10 metų.