Pasaulyje

2016.03.03 10:14

Rusijos prokuratūra pasiūlė įkalinti N. Savčenko 23 metams

15min.lt 2016.03.03 10:14

Rusijos generalinė prokuratūra pasiūlė įkalinti ukrainietę Nadiją Savčenko 23 metams, skelbia meduza.io.

Rusija kaltina Ukrainos karinių oro pajėgų pilotę N.Savčenko prisidėjus prie Rusijos visuomeninio transliuotojo VGTRK žurnalistų Igorio Korneliuko ir Antono Vološino žūties per apšaudymą 2014 metų birželio 17 dieną Ukrainos Luhansko srityje.

„Aš esu karo belaisvė ir įkaitė, kuri buvo pagrobta“, – N.Savčenko sakė savo paskutinėje kalboje teisme, papasakodama, kad rytinėje Ukrainoje ją pagrobę separatistų sukilėliai jai sakė, jog perduos ją Rusijai.

Ukrainietė, būdama vieno Ukrainos bataliono savanore, kaltinama tą dieną stebėjusi šiuos du žurnalistus ir koregavusi artilerijos ugnį, perduodama batalionui 9 civilių buvimo vietą. Tarp jų buvo ir trys žurnalistai, kurie filmavo kontrolės postą. Prokurorai taip pat ją kaltina nelegaliu Rusijos sienos kirtimu.

Jau beveik pusantrų metų N.Savčenko išbuvo areštinėje Rusijoje. Protestuodama prieš areštą ji buvo paskelbusi bado streiką, kuris truko ilgiau kaip 80 dienų. 

Ukrainietės teigimu, jei ji nebus perduota savo šalies teisėsaugai, ji paskelbs „sausąjį“ bado streiką, kurio metu atsisakys ne tik jai siūlomo maisto, bet ir vandens.