Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.02 09:16

NATO generolas: Rusija naudoja pabėgėlius kaip „ginklą“ prieš europiečius

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.02 09:16

NATO generolas Philipas Breedlove‘as apkaltino Rusiją ir Siriją pabėgėlius naudojant kaip „ginklą" prieš Vakarus, praneša agentūra AFP.

Didžiulis pabėgėlių srautas iš pilietinio karo alinamos Sirijos turi destabilizuojantį poveikį Europos šalims, ir tai yra naudinga Maskvai, pareiškė P. Breedlove‘as antradienį JAV Senato komitete. Rusijos oro antskrydžiais ir Sirijos kariuomenės naudojamomis sprogstamosiomis statinėmis esą „sąmoningai" sukuriami pabėgėlių srautai.

NATO pajėgų vadas Europoje šiuo metu lankosi Vašingtone, kur agituoja už ženklų lėšų JAV pajėgoms Europoje padidinimą.

P. Breedlove‘as taip pat pareiškė, kad Rusija kelia vis didesnę grėsmę JAV.

„Rusija nusprendė būti priešu, ji kelia ilgalaikę egzistencinę grėsmę Jungtinėms Valstijoms ir mūsų europiečiams sąjungininkams bei partneriams“, – pabrėžia jis.

Rusija esą nori daryti įtaką ir savo kaimyninėms valstybėms. Be to, šalis ėmėsi karinių veiksmų Ukrainoje.

P. Breedlove‘as įspėjo, kad stipriai padaugėjo atakų prie fronto linijos Rytų Ukrainoje. Jo teigimu, per praėjusią savaitę čia surengta apie 450 atakų.

Esą jų pobūdis rodo, jog naudojami ginklai, dėl kurių draudimo buvo anksčiau susitarta. NATO generolas taip pat sako, kad per praėjusius metus į Ukrainos rytinius regionus Rusija neva atgabeno apie tūkstantį vienetų karinės ginkluotės.

Tuo metu Ukrainos kariuomenė antradienį pranešė apie tris žuvusius ir du sužeistus karius, kai jų automobilis separatistų kontroliuojamoje teritorijoje užvažiavo ant minos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi