Pasaulyje

2016.03.02 08:11

Žurnalistams atvertos Ženevos automobilių parodos durys

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.02 08:11

Ketvirtadienį Ženevos automobilių paroda atvers duris visiems lankytojams, bet žurnalistai jau apžiūrėjo ekspoziciją ir pradėjo pristatinėti jos naujoves. 

Viena jų – nepaisant žemų naftos ir degalų kainų, didieji automobilių gamintojai vis vien rimtai pasiryžę investuoti į elektrinius ir kitokius gamtos neteršiančius automobilius.

86–oje Ženevos automobilių parodoje pristatoma daugiau kaip 100 naujų automobilių modelių. Žinoma, daug dėmesio sulaukia greičiausių ir prabangiausių automobilių pardavėjai.

Kita vertus, didžioji dalis Europoje parduodamų lengvųjų automobilių – šeimyninės ir verslui skirtos mašinos ir prabanga čia gal ir mažiau svarbi už patogumą ir kuro ekonomiją. Būtent tai turi omenyje naująją populiaraus hibrido „Prius“ versiją pristatę japonai.

„Tai, kad nepaisant krintančių degalų kainų hibridų populiarumas didėja, rodo, kad pirkėjai renkasi juos ne tik dėl kuro ekonomijos. Jiems patinka pigi mašinos eksploatacija ir elektrinės traukos privalumai, kai nereikia sukti galvos dėl nuvažiuojamo atstumo“, – teigia „Toyota Europe“ vadovas Johanas van Zylas.

Didžiausia grynai elektrinių automobilių problema – mažas, su viena įkrova nuvažiuojamas atstumas, greičiausiai bus išspęsta pačių auto koncernų pastangomis. Vokiečių „Daimler“ jau kitais metasi planuoja padvigubinti ličio baterijų gamybą, o šioje srityje pirmaujanti „Tesla“ baigia statyti milžinišką tokių baterijų fabriką Nevadoje.

„Taigi, nuvažiuojamo atstumo problema tebėra, bet manau, kad automobilių gamintojai per artimiausius 12 mėnesių tikisi kvantinio šuolio šioje srityje ir nuvažiuojamas atstumas gali greitai padvigubėti. Tad elektrinės mašinos pradės patikti vis daugiau žmonių, kai šios problemos bus pašalintos“, – įsitikinęs „Autocar“ žurnalo redaktorius Jimas Holderis.

Ženevos automobilių paroda tęsis iki kovo 13-osios. Savo gaminius pristatys apie 200 gamintojų iš 30 šalius.

Prognozuojama, kad parodos sales aplankys apie 0,7 milijono žmonių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt