Pasaulyje

2016.03.01 22:42

Apklausa: H. Clinton nugalėtų D. Trampą, bet pralaimėtų M. Rubijui

ELTA 2016.03.01 22:42

Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton nugalėtų milijardierių Donaldą Trumpą, jeigu jiems tektų kovoti rinkimuose lapkričio 8-ąją dėl Amerikos prezidento posto, bet pralaimėtų Floridai atstovaujančiam senatoriui Marco Rubio.

Tokią išvadą leidžia daryti antradienį paskelbti televizijos kanalo CNN ir tyrimų tarnybos ORC surengtos apklausos rezultatai.

Pagal scenarijų, kurį CNN vadina „tikėtiniausiu“, už H. Clinton balsuotų 52 procentai rinkėjų, o už D. Trumpą – 44 procentai.

„H. Clinton gerokai sustiprino savo pozicijas nuo sausio, kai pastarąjį kartą buvo surengta tokia apklausa“, – pažymėta CNN reportaže.

Jeigu į kovos dėl prezidento posto finalą patektų H. Clinton ir M. Rubio, tai Floridai atstovaujantį senatorių paremtų 50 procentų rinkėjų, o buvusią valstybės sekretorė – 47 procentai. O jei lapkričio 8-ąją H. Clinton tektų susiremti su Teksaso valstijai atstovaujančiu senatoriumi Tedu Cruzu, tai kova būtų itin įtempta: 48 procentai paremtų H. Clinton, 49 procentai – T. Cruzą.

Apklausos duomenimis, Vermonto valstijai atstovaujantis senatorius Bernie Sandersas, taip pat siekiantis tapti Demokratų partijos kandidatu į prezidento postą, galėtų įveikti visus tris pagrindinius respublikonų pretendentus: T. Cruzą santykiu 57 procentai su 40 procentų, D. Trumpą santykiu 55 procentai su 43 procentais ir M. Rubio santykiu 53 procentai su 45 procentais.