Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.01 14:02

Rygoje vyko protestas prieš „Maximos“ griūties bylos vilkinimą

BNS 2016.03.01 14:02

Latvijos teismui ruošiantis surengti antrą posėdį nagrinėjant bylą dėl 2013 metų lapkritį įvykusios prekybos centro „Maxima“ griūties, Rygoje antradienį buvo surengtas nukentėjusiųjų piketas, kurio dalyviai reiškė susirūpinimą dėl šio proceso galimo vilkinimo.

Protestuotojai taip pat piktinosi, kad sprendimas rengti posėdį už uždarų durų nesuteikia galimybės jame dalyvauti visuomenės atstovams.

Nukentėjusiųjų organizacijos „Zuolitūdė 21.11“ atstovė Regyna Luočmelė-Luniova krikavo vienos kaltinamosios pateiktą prašymą užtikrinti jai procesinę apsaugą.

„Deja, sistema tokia, kad iš šio proceso uždirba būtent advokatai“, – sakė ji.

Piketo dalyviai, susirinkę prieš prasidedant antrajam posėdžiui, laikė plakatus su užrašais „Ne proceso vilkinimui!“ ir „Teisingo teismo, o ne cirko!“

Per pirmąjį posėdį gruodžio 8 dieną teismas nusprendė neišskaidyti šios bylos į kelias dalis. Teisėjai sakė, kad nepažeidinės proceso dalyvių teisių, bet stengsis, kad byla būtų išnagrinėta per priimtiną laikotarpį.

Prokuratūra nukentėjusiais nuo prekybos centro „Maxima“ griūties, nusinešusios 54 gyvyes, yra pripažinusi 263 žmones. Nukentėjusiųjų reikalaujamų kompensacijų bendra suma – 155 mln. eurų.

Kaltinimai šioje byloje pareikšti devyniems asmenims: prekybos centro pastato statybų inžinieriui Ivarui Sergetsui, statybų ekspertui Andriui Gulbiui, statybų priežiūros departamento atstovui Martiniui Draudiniui, pastato architektui Andriui Kalinkai ir bendrovės „Re&Re“ statybų vadovui Stanislavui Kumpiniui, buvusiems Rygos statybų inspekcijos vadovo pavaduotojams Janiui Baluodžiui ir Ajai Melnikovai, statybų priežiūros departamento ekspertei Marikai Treijai ir bendrovės „Maxima Latvija“ buvusiai darbo saugos pareigūnei Inai Šuvajevai.

2013 metų lapkričio 21-osios vakarą įgriuvus Rygos vakariniame Zuolitūdės rajone veikusio prekybos centro „Maxima“ stogui, žuvo 54 žmonės, tarp jų – trys gelbėtojai, dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi