Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.29 22:58

Irano siekis: 20 mln. turistų per metus

15min.lt 2016.02.29 22:58

20 mln. turistų per metus, kurie kasmet į šalies iždą suneštų 30 mlrd. dolerių. Tokį tikslą sankcijų jungo atsikratęs Iranas svajoja pasiekti jau 2025 m., rašo naujienų svetainė dw.de.

Šiuo metu Iranas nėra labiausiai turistų reikmėms pritaikyta šalis pasaulyje. Iš šalyje esančių 1100 viešbučių, tik 130 turi keturias arba penkias žvaigždutes. Tam, kad būtų aptarnauta 20 mln. turistų, reikia, kad šalyje būtų pastatyti dar bent 400 aukšto lygio viešbučių.

Iranas turistus vilioja įvairiomis į UNESCO paveldo sąrašą patenkančiomis vietomis, slidinėjimo kurortais, dykumomis bei miestais.

Laukdamas didesnių poilsiautojų srautų Teheranas net palengvino atvykimo į šalį procedūrą, o šiuo metu tik 11 šalių piliečiai negali įsigyti Irano vizos vos tik atvykę į šalį.

Iranas visame Artimųjų Rytų regione šiuo metu išsiskiria stabilumu, kuris apleido džihadistų išpuolių neseniai sudrebintus ir turistų pamėgtus Tunisą ir Egiptą.

„Turistams labai svarbus saugumas ir taika. Susitarimas dėl branduolinės programos ir prezidento Hassano Rouhanio kelionės į Italiją ir Prancūziją tai tik sustiprino“, – tikino Irano turizmo operatorių asociacijos prezidentas Ebrahimas Pourfarajas.

Nuo praėjusių metų kovo Irane jau apsilankė 4,16 mln. turistų iš užsienio – penkiais procentais daugiau negu 2014 m.

Du trečdaliai Iraną besirenkančių poilsiautojų atkeliauja iš kaimyninių šalių – Irako, Azerbaidžano, Armėnijos, Afganistano bei Pakistano, ir nemažą jų dalį sudaro piligrimai, norintys išvysti musulmonams šiitams šventas vietas.

„Jeigu būtų tinkama infrastruktūra, galėtume priimti 30 proc. daugiau turistų, kurie atvyksta ne dėl religinių priežasčių“, – pridūrė E. Pourfarajas.

Šiuo metu turistai iš Vakarų šalių sudaro vos penkis procentus viso keliautojų į Iraną srauto, bet šis rodiklis stiebiasi aukštyn.

Pranešama, kad prancūziškai ir angliškai kalbantys gidai jau turi darbo iki pat 2017 m. pabaigos, o keturių arba penkių žvaigždučių viešbučiai Isfahane, Širaze ir Jazde rezervuoti keliems mėnesiams į priekį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi